wrapper

اخبار شرکت

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا ، مهندس 'محمدمهدی نوروزیان' مدیرکل دفتر راهبری و هدایت طرح‌های بازآفرینی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران روز شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری اردستان گفت: باید برای جلوگیری از تخلیه شهرها و بافت تاریخی آنها اقدام های بهسازی و بازآفرینی صورت گیرد و در بودجه سال 1397 نیز پیش بینی اعتبار مورد نظر برای این مهم انجام می شود.

وی افزود: در این میان ارتقای کیفیت عرصه عمومی شهرها و محله های تاریخی ضروری می باشد و در این راستا 10 طرح بازآفرینی نیز از جمله در استان اصفهان تهیه و در شهرهای اصفهان، کاشان و نایین نیز عملیاتی شده است.

در این نشست علیرضا غیور فرماندار اردستان نیز بیان کرد: نزدیک به 700 هکتار بافت تاریخی در سه شهر اردستان، زواره و مهاباد بازآفرینی می شود و در اعتبارات سال آینده این شهرستان نیز ردیف اعتباری برای اجرای این طرح ها به دستگاه های ذیربط اختصاص داده می شود.

غیور اضافه کرد: دولت ها پیش تر در این زمینه فعال نبودند اما در سال های گذشته توجه ویژه ای به طرح بازآفرینی صورت گرفته و در شهرستان نیز کار مطالعات و تهیه طرح انجام شده است.

وی گفت: یکی از علت های عقب ماندگی شهرها توجه نکردن به میراث گران بهای بافت های تاریخی می باشد و در نتیجه آن نیز پراکندگی وسیع در سه شهر را شاهد هستیم که کاستی ها در خدمت رسانی مناسب به شهروندان، برخی نارضایتی ها را به دنبال داشته است.

همچنین محسن حیدری شهردار اردستان نیز در ادامه بیان کرد: 400 میلیارد ریال برای اجرا نیاز داریم و تا کنون افزون بر 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری برای مشاور و تهیه نقشه طرح باز آفرینی این شهر هزینه شده است.

محسن حیدری افزود: 199 هکتار بافت تاریخی و بیش از 69 هکتار بافت فرسوده در شهر 670 هکتاری اردستان وجود دارد و در طرح باز آفرینی هفت طرح گردشگری پیش بینی شده و سایر محله ها نیز در دست رسیدگی است.

وی گفت: 50 در صد اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح ها باید از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت مردم و باقی مبلغ از سوی شهرداری و دولت تامین شود.

شهرستان اردستان با 43 هزار نفر جمعیت در فاصله 118 کیلومتری شمال شرق اصفهان واقع می باشد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today43
Yesterday523
Total734251

Visitor Info

  • IP: 3.231.228.109

1398-08-02

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir