wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک‌مسکن و مشاور اموربانکی وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره‌برداری از نخستین صندوق زمین و ساختمان در منطقه ۲۲ تهران، گفت: صندوق های زمین و ساختمان با همت و ایده جناب عبده تبریزی و حمایت های وزیر راه و شهرسازی شکل گرفت و خوشحالیم که بانک مسکن به عنوان نهاد توسعه‌ای در این نهادسازی مالی کمک کرده است.

همچنین بت‌شکن افزود: در خصوص انجام پروژه‌های مسکن شاهد آن هستیم که در رویکرد سنتی عموما احداث‌ها به شکل  انفرادی صورت می‌گرفت و نه به  شکل عمومی ، لذا متاسفانه تجربه موفقی را پیش‌تر شاهد نبودیم و در عین حال تجربه‌های ناموفقی را در انجام پروژه‌های عمومی احداث مسکن به صورت عمومی در کلانشهرهایی همچون مشهد شاهد بودیم که هم اکنون به عنوان یک معضل در کشور شناخته می‌شوند.

مدیرعامل بانک‌مسکن ضمن اظهار خرسندی از شکل‌گیری صندوق‌های زمین و ساختمان، اظهارداشت: صندوق‌های زمین و ساختمان ابراز مالی نوینی است که می‌تواند با اعتمادآفرینی برای ذی‌نفعان که شامل مشارکت‌کنندگان و همچنین سرمایه‌گذاران است انواع ریسک‌ها را در این خصوص برای مردم برطرف کند.

مشاور امور بانکی وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این مطلب که صندوق‌های زمین و ساختمان باعث ایجاد اعتماد میان  مشارکت‌کنندگان و اعمال نظارت‌های موثر شده است، گفت: ریسک نقدشوندگی با ایجاد صندوق‌های زمین و ساختمان به دلیل آنکه قابلیت خرید و فروش آنها در فرابورس فراهم است برطرف شده‌اند و شاهد آن هستیم که قابلیت واگذاری وجود دارد و در خصوص  قیمت گذاری ساختمان، کنترل های مناسبی ایجاد شده است.

بت‌شکن استراتژی خروج از پروژه را از دیگر ویژگی‌های صندوق‌های زمین و ساختمان عنوان کرد و  افزود: در این مدت هم ابزار مالی تعریف شد و هم اجرای موفقی را در تجهیز منابع در صندوق نسیم شاهد بودیم که خوشبختانه امروز پس از ۳ سال شاهد بهره‌برداری از آن هستیم.

وی تصریح کرد: برای اولین بار موضوع گارانتی برای خریداران پروژه تعریف شده که برای مردمی که به کیفیت می‌اندیشند و کیفیت دغدغه آنهاست اطمینان خاطری با پشتوانه ایجاد شده است.

بت‌شکن در ادامه گفت: با توجه به رویکرد دولت در بازسازی بافت‌های فرسوده، علاوه بر صندوق زمین و ساختمان، دو نهاد دیگر نیز باید ایجاد شوند که شامل صندوق پس‌انداز منطقه‌ای و نهایت تشکیل نهاد توسعه‌گر است که امیدواریم با توجه به اهمیت ساماندهی بافت‌های ناکارآمد شهری هرچه سریعتر شاهد راه‌اندازی آنها نیز باشیم.

در ادامه مدیرعامل بانک مسکن اظهارامیدواری کرد تا با تدبیر وزیر راه و شهرسازی برای تجهیز منابع بلندمدت و ارزان قیمت بانک مسکن و همچنین راه‌اندازی صندوق زمین و ساختمان شاهد مشارکت همه جانبه مردم در ساخت واحدهای مسکونی از طریق صندوق‌های زمین و ساختمان و همچنین تجهیز منابع مالی بانک باشیم.

همچنین بت‌شکن درپایان  گفت: امیدواریم با همکاری سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی شاهد احیای بافت‌های فرسوده (بافت‌های ناکارآمد) شهری باشیم.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today74
Yesterday804
Total761409

Visitor Info

  • IP: 35.170.81.210

1398-09-18

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir