wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهندس  سید مهدی صادقی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم با بیان اینکه متأسفانه درکلانشهر قم با وسعت بسیاری ازبافت های فرسوده مواجه هستیم، بر ضرورت مقاوم سازی بافت های فرسوده تأکید کرد و گفت: نهادهای امدادی باید پیش بینی های لازم برای امدادرسانی به مردمی که دربافت های فرسوده زندگی می کنند را انجام دهند.

یک هزار و 800 هکتار بافت فرسوده در قم وجود دارد و بیش از 697 هزار و 320 نفر از جمعیت شهر قم معادل حدود 70 درصد در بافت های ناکارآمد این شهر از جمله بافت های فرسوده، تاریخی، سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه شهر زندگی می کنند.

استاندار قم  در ادامه افزود: باید از زلزله اخیر در استان کرمانشاه، درس های لازم را فراگرفته و تجربه هایی که نهادهای امدادی استان در این زلزله به دست آورده اند، بتوانیم در مواقع بحرانی به خوبی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برخی رقابت ها در امدادرسانی در مناطق بحرانی وجود دارد که گاه مضر است، اظهار داشت: برای امدادرسانی در این مواقع، آموزش ها ارائه شده و مانورهایی برگزار شده است، اما این آموزش ها باید در صحنه عمل به خوبی خود را نشان دهد تا بتوانیم در اقدامات گوناگون موفق باشیم.

استاندار قم با بیان اینکه نباید برخی رفتارها و عملکرد نهادها و دستگاهها خدمات شایسته ای که انجام شده است را زیر سؤال ببرد، خاطرنشان کرد: استان ها باید تعداد مناسبی کانکس ها را به صورت قطعات آماده ذخیره سازی کنند تا در مواقع بحرانی بتوان از آنها به عنوان اسکان موقت استفاده کرد.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان ماه امسال در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 569 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است. این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته 77 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزیی دیده است.

 مهندس صادقی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت آمادگی دستگاههای اجرایی برای مقابله با آنفولانزای فوق حاد پرندگان تأکید کرد و گفت: گزارش ها در رابطه با کاهش نزولات آسمانی نگران کننده است، اما به هر حال نهادهای امدادی در فصل زمستان باید آمادگی خود را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه شرح وظایف و تکالیف مدیران و پرسنل دستگاهها در مواقع بحرانی باید به خوبی تبیین و تشریح شده و آموزش امداد و نجات همگانی شود، تصریح کرد: سوله های ذخیره سازی تجهیزات و امکانات باید کاملا آماده و به روز بوده و نهادهای امدادی هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد خود را به ستاد مدیریت بحران استان ارائه دهند.

جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم با حضور استاندار و معاونین استانداری قم و جمعی از مدیران و رؤسای دستگاههای اجرایی ذیربط در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today156
Yesterday804
Total761491

Visitor Info

  • IP: 18.205.60.226

1398-09-18

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir