wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری  ایرنا، مهندس  محمدرضا رضایی در نخستین «همایش ملی اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان» در قم، افزود: 18 هزار واحد مسکونی در کشور نیاز به مقاوم سازی و بازسازی دارد و در حال حاضر به 2 میلیون واحد مسکونی دیگر نیاز داریم.

وی گفت: با توجه به رکودی که چند سال در بخش مسکن حاکم است، ظرفیت تولید مسکن به کمتر از 600 تا 700 هزار واحد در سال رسیده است.

وی ادامه داد: در لایجه بودجه سال 97، یک میلیون و 270 هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی برای کشور تعریف شده است که 580 هزار میلیارد ریال به صورت نقدی و بقیه از منابعی از جمله اسناد خزانه و صندوق توسعه ملی تامین می شود.

 مهندس رضایی در ادامه با بیان این که مهندسان در عرصه سازندگی در کشور خدمات ارزشمندی ارائه داده اند، گفت: با وجود تمام محدودیت ها در منابع مالی همواره همراه و پشتیبان نظام و مایه افتخار بوده اند و به ازای هر 10 هزار تن، 50 مهندس در کشور فعالیت می کند.

وی با اشاره به این که با وجود داشتن علم و توان در کشور هنوز شهری نداریم که با آرامش در آن زندگی کنیم، ادامه داد: باید بررسی کنیم ایراد ساختمانی که هنوز استفاده نشده، بیمارستانی که تازه ساخته شده و مسکن مهری که فرومی ریزد، کجاست و همه تقصیرها را متوجه مهندسان نکینم، زیرا افراد زیادی در ساخت و سازها دخیل هستیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از زلزله کرمانشاه هجمه سنگینی علیه مهندسان در کشور شروع شده، گویا همه مشکلات به مهندسان برمی گردد، در صورتی که این طرز تفکر بی انصافی است.

وی اضافه کرد: اگر انتظار داریم ساختمان های خوب در کشور ساخته شود باید به مهندسان اختیار دهیم و از آن ها مسئولیت بخواهیم؛ ولی در حال حاضر سازمان های زیادی از جمله وزارت راه و شهرسازی، شهرداری و نظام مهندسی در ساخت و سازها نقش دارند و به دلیل اختیاری که به مهندسان داده نشده نمی توان انتظار پاسخ از آن ها داشت.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today172
Yesterday804
Total761507

Visitor Info

  • IP: 18.205.60.226

1398-09-18

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir