wrapper

اخبار شرکت

  به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران مهندس مهدی ابراهیمی عضو هیات‌مدیره سازمان ملی زمین‌و‌مسکن و همچنین معاون املاک‌و‌حقوقی آن سازمان در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه‌و‌شهرسازی، تشکیل یگان‌حفاظت از سازمان ملی زمین و مسکن را در سال ۹۴ از اقدامات مناسب برای صیانت از اراضی ملی و دولتی عنوان کرد و گفت: از سال ۹۴ یگان حفاظت از سازمان ملی زمین و مسکن که یگان مسلحی با هماهنگی نیروی انتظامی و ناجا است در سازمان و در استان‌های سراسر کشور مستقر شد.

مهندس براهیمی در رتبطه با هدف یگان حفاظت از ازاضی ملی و دولتی  اظهارداشت: هدف سازمان ملی زمین و مسکن از تشکیل یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی این است تا جلوی توسعه زمین‌خواری و تصرف به اراضی دولتی و ملی را بگیرد. متاسفانه آماری که از تصرفات به اراضی ملی و دولتی در ۴ دهه گذشته وجود دارد نشان می‌دهد که تصرفات به اراضی یک امر افزایشی و مستمر بوده است و تعدد و تکثر پرونده‌ها نیز در سالهای پیشین، نشان‌دهنده این موضوع است.

عضو هیات‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه افزایش بی‌رویه زمین خواری تا قبل از تشکیل یگان حفاظت به دلیل ولع برخی از افزاد سودجو و موضع انفعالی در این باره بود، گفت: از سال ۹۴ که یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی در سازمان و در تمامی استان های کشور مستقر شد و آغاز به کار کرد، به خصوص در سال ۹۵، خوشبختانه آمار ما رو به کاهش رفت.

ابراهیمی تصریح کرد: با تشکیل یگان حفاظت، قریب به ۲ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی سازمان، رفع تصرف شد.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن همچنین گفت: معاونت حقوقی سازمان با همکاری یگان حفاظت توانست بخش عمده‌ای از آرای قضایی را به نفع خود کاهش دهد. ما آرای بسیاری در مراجع قضایی داشتیم که محاکم، حکم خلع ید داده بودند که به دلیل بحث‌های‌اجتماعی و اینکه سازمان ملی زمین و مسکن، ضابط قضایی نداشت، رخ می‌داد.

وی در پایان افزود: با استقرار نیروی انتظامی و هماهنگی سازمان داریم به سمت اجرای همه آرای قضایی گام برمی‌داریم. در عین حال با ایجاد این شرایط، بخش عمده‌ای از اراضی آزاد می‌شوند و سکونتگاه‌های غیررسمی نیز در سراسر کشور با هماهنگی سازمان و همچنین شرکت عمران و بهسازی شهری ایران ساماندهی خواهند شد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today780
Yesterday1289
Total763404

Visitor Info

  • IP: 3.95.131.208

1398-09-19

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir