wrapper

اخبار شرکت

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دکتر محمد سعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی و رئیس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در سیزدهمین جلسه شورا در رابطه با اهمیت رودخانه‌های شهری(رودکنارها)، گفت: به نظر می‌رسد فرآیند شهرسازی در توجه جدی به مباحث مهمی همچون هوا و شرایط اقلیمی نیازمند بازنگری بنیادین است. عباس آخوندی افزود: گزارش وضعیت رودخانه‌های شهری(رودکنارها) در سراسر ایران و به ویژه در کلان‌شهرها وضعیت نامناسب و تکان‌دهنده‌ای دارد و این وضعیت کل تمدن ایران را تهدید می‌کند.

وی تصریح کرد: برای ساماندهی به وضعیت اقلیمی و همچنین آب و توجه به رودخانه‌های شهری (رودکنارها) نیازمند اجماع کلی در تمامی ارکان نظام جمهوری اسلامی، نهادها و سازمان‌ها و مردم هستیم. آخوندی طرح ارائه شده از سوی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، با موضوع رودخانه‌های شهری را طرحی قابل دفاع و مهم دانست و بر پیگیری آن از سوی شورای‌عالی و سایر دستگاه‌هایی که دست‌اندرکار آن هستند، تاکید کرد.

 دکتر محمدسعید ایزدی، معاون معماری و شهرسازی و همچنین دبیر شورای‌عالی نیز در جلسه فوق بر اهمیت ارائه طرح‌های کاربردی در رابطه با توجه به محیط‌ زیست تاکید کرد و گفت: چالش شهرهای امروز بحران آب و شرایط اقلیمی است که ارائه طرح‌هایی همه‌جانبه در رابطه با این موضوعات مهم و پیگیری آنها به حل چالش‌های شهرهای امروزی در میان‌مدت و بلندمدت خواهد انجامید. در این نشست همچنین اعلام شد: بر اساس آمار، تنها ۴ درصد از سیل‌ سال‌های گذشته از عوامل طبیعی نشات گرفته و بقیه نیز به دلیل تجاوز به رودخانه‌ها و توسعه نامتوازن شهرها رخ داده‌اند؛ متاسفانه در این سال‌ها، رودخانه‌ها نقش خود را در کاهش دمای هوا از دست داده‌ و دریاچه ارومیه، بی‌آبی زاینده‌رود و دیگر رودخانه‌ها و تالاب‌های کشور موید آن است. همچنین شرکت عمران و بهسازی شهری ایران تلاش کرده است تا به بهره‌مندی از رودخانه‌های شهری در توسعه شهری توجه داشته باشد که این توجه خود موجب کاهش ۲ تا ۵ درجه‌ای دما و کاهش گازهای‌گلخانه‌ای خواهد شد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today149
Yesterday804
Total761484

Visitor Info

  • IP: 18.205.60.226

1398-09-18

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir