wrapper

اخبار شرکت

 

 

 

 

به گزارش  روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری مهر، مهندس  مسعود حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در جلسه کارگروه TOD که روز دوشنبه در اداره راه و شهرسازی قزوین برگزار شد اظهارداشت: توسعه ایستگاه راه آهن قزوین در دستور کار اداره کل راه آهن شمالغرب قرار گرفته و مشاور نیز برای این طرح مشخص شده است همچنین طرح توسعه و بازآفرینی محله راه آهن هم در ردیف اهداف باز آفرینی محله های ناکارآمد قرار دارد.

وی افزود: در وزارتخانه مصوب شد مباحث شهرسازی و معماری در زمینه TOD به حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت و شورایعالی شهرسازی و معماری واگذار شود تا تمامی طرح ها در این حوزه تایید شده و مصوب شود.

مهندسحق لطفی بیان کرد: در حوزه حمل و نقل نیز موضوعاتی در معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و بحث های ریلی هم در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی حل و فصل شود.

مهندس حق لطفی خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده و اعلام آمادگی شهر قزوین مصوب شد سه شهر ورامین در مقیاس شهر کوچک، قزوین در مقیاس شهرهای میانه و تهران به عنوان کلان شهر به صورت الگو و پایلوت طرح اجرایی TOD شروع به کار کند و قزوین را به عنوان اولین شهر برای اجرای طرح TOD است.

وی یادآورشد: راه آهن با مشخص کردن مشاور برای طرح توسعه ایستگاه راه آهن قزوین مطالعات آن را آغاز کرده و اعتباری هم در خصوص بازآفرینی محله راه آهن در اختیار اداره کل راه و شهرسازی قرار گرفته و این محله مورد هدف ما در بحث باز آفرینی با توجه به موضوع  TOD است.

مهندس حق لطفی افزود: درصددیم با انتخاب مشاور سوم دو موضوع بازآفرینی محله راه آهن، توسعه ایستگاه را با محوریت توسعه مبتنی بر حمل و نقل (TOD) پیش برده و به سرانجام برسانیم.

وی گفت: بازآفرینی، نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد و فرسوده شهر اهمیت ویژه دارد و باید سطح ارائه خدمات شهری را در این مناطق افزایش داده و کیفیت زندگی افزایش دهیم.

همچنین در این جلسه گزارشی از پیشرفت کار طرح جامع ایستگاهی راه آهن قزوین ارایه شد.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today86
Yesterday711
Total793345

Visitor Info

  • IP: 3.229.142.175

1398-10-30

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir