wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود حق لطفی در جلسه ارائه طرح مطالعات مسیر گردشگری محدوده دروازه درب کوشک تا دروازه امامزاده حسین اظهار کرد: در برنامه اجرایی اداره کل راه و شهرسازی حوزه بازآفرینی که در سال ۹۶ تعیین و مشخص شده است، محله های هدف ما شامل بلاغی، سردار، دیمج، امامزاده حسین و چند محله دیگر قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین با تاکید بر لزوم تهیه یک طرح جامع بازآفرینی بافت های ناکارآمد و تاریخی برای قزوین عنوان کرد: باید از تئوری پردازی های پراکنده و متفاوت عبور کرده و با اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بافت های ناکارآمد شهری و محله های تاریخی شهر را احیا کنیم.

وی افزود: تمامی این محلات به نوعی به صورت پراکنده در هسته مرکزی بافت تاریخی شهر قزوین قرار دارند و از این نظر بازآفرینی این محلات برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

حق لطفی با بیان این مطلب که نیاز به یک طرح بالادستی برای بازآفرینی داریم تا نشان دهد در چه فضایی و بر چه اساسی در این محله ها کار کنیم خاطر نشان کرد: با توجه به تعدد موضوعات و همچنین پراکندگی و گستردگی محلات هدف بازآفرینی باید طرحی جامع باشد تا همه ی آنها را در کنار هم دیده باشد.

وی با اشاره به این که قزوین تجربه خوبی در بحث بازآفرینی و نوسازی بافت تاریخی مانند سرای سعدالسلطنه و بافت های نا کارآمد دارد، بیان کرد: وزیر راه و شهرسازی در نشست مدیران کل راه و شهرسازی تاکید ویژه ای بر ایجاد همکاری مستمر بین ادارات کل استان ها با دستگاه های اجرایی امر بازآفرینی مانند شهرداری ها، میراث فرهنگی و سایر دستگاهها داشته و لزوم جلب مشارکت مردم این محلات را نیز در تحقق برنامه ها ضروری دانستند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین تاکید کرد: یکی از اساسی ترین اهداف بازآفرینی پایدار شهری رونق و توسعه صنعت گردشگری استان است که باید با ارائه بهترین طرح ها و برنامه ها محقق شود.

دبیر ستاد بازآفرینی استان خاطرنشان کرد: نکته حایز اهمیت این است که دیگر هنگام اقدام و عمل رسیده و باید برنامه ریزی لازم برای انجام اقدامات کوچک را آغاز کرده و در پی آن طرح های میان مدت و بلند مدت خود را اجرایی کنیم.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today150
Yesterday711
Total793409

Visitor Info

  • IP: 18.207.240.35

1398-10-30

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir