wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در نشست کمیته فنی میراث فرهنگی استان قم  طرح مرمت استحفاظی و مرمت جامع خانه تاریخی لاجوردی‌زاده مورد بررسی و ارزیابی و به تصویب رسید.

در این جلسه که  با حضور معاون و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان، مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های اجرایی و دبیر کارگروه حفاظت از بناهای تاریخی شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان و رئیس سازمان نوسازی شهرداری قم، مهندسین مشاور عمارت خورشید ضمن ارئه طرح تهیه شده نسبت به ابهامات موجود توضیحاتی ارائه دادند. پس از ارائه گزارش مشاور، معاون محترم میراث فرهنگی استان درخصوص مرمت این بنای ارزشمند ثبتی توضیحاتی ارائه نموده و نهایتا تصویب این طرح در کمیته فنی میراث فرهنگی را اعلام نمودند.

خانه تاریخی لاجوردی‌زاده قم با مساحت 700 مترمربع در محله تاریخی باغ‌پنبه قم در فهرست آثار ملی کشور ثبت گردیده و در تملک شرکت عمران و بهسازی شهری ایران می‌باشد. مرمت و احیاء این بنا در راستای رویکرد حفاظت و باززنده‌سازی بناهای تاریخی و همچنین رویکرد بازآفرینی محدوده‌های تاریخی-فرهنگی شرکت در دستورکار قرار داشته و کاربری مجدد بنا بعنوان سرای محله پس از بازسازی و مرمت به‌منظور خدمات‌رسانی به ساکنین محله باغ‌پنبه پیش‌بینی گردیده است.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today73
Yesterday711
Total793332

Visitor Info

  • IP: 3.229.142.175

1398-10-30

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir