wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  مهندس مجید کیان پور با بیان وجود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در پایتخت، گفت: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم پایتخت در بافت فرسوده زندگی می‌کنند و با توجه به زلزله خیر بودن تهران جان و مال این افراد در معرض تهدید قرار دارد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده توجیه اقتصادی ندارد، افزود: باید به گونه‌ای اقدام کرد که قیمت تمام شده ملک کمتر از قیمت فروش باشد.

وی با تاکید بر اینکه نوسازی بافت فرسوده باید توسط بخش خصوصی انجام شود، گفت: دولت نباید ورود مستقیم به این موضوع داشته باشد بلکه باید شهرداری‌ها، وزارت کشور، راه و شهرسازی و اقتصاد و امور دارایی و بانک‌ها بسته حمایتی ویژه‌ای برای بافت فرسوده تهیه و این بسته از سوی هیات دولت تصویب شود تا بخش خصوصی بتواند فعالیت خود را برای نوسازی انجام دهد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: تا زمانی که تسهیلات مناسب پرداخت نشود سرمایه گذاران انگیزه‌ای برای سرمایه گذاری در بافت‌های فرسوده نخواهند داشت.

مهندس کیان پور با بیان اینکه عوارض نوسازی و صدور پروانه باید از سوی شهرداری‌ها و وزارت کشور رایگان محاسبه شود تا نوسازی توجیه اقتصادی داشته باشد، تصریح کرد: همچنین باید مشوق‌های لازم از سوی دولت به صاحبان بافت‌های فرسوده ارائه شود تا نوسازی تحقق یابد.

وی به خانه ملت گفت: بخش خصوصی را می‌توان تشویق به ساخت روبنا‌های بافت فرسوده کرد و آن را از پرداخت مالیات معاف کرد.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه با بودجه دولتی نوسازی بافت فرسوده محقق نمی‌شود، تصریح کرد: با ارائه مشوق‌های لازم به بخش خصوصی و مالکان می‌توان نوسازی بافت فرسوده را تحقق بخشید، زیرا امکان ورود مستقیم دولت وجود نداشته و در واقع نوسازی از توان دولت خارج است.

وی  با بیان اینکه دولت برای ساماندهی بافت‌های فرسوده و مناطق زلزله خیر از طریق برداشت از صندوق توسعه ملی ۱۰۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده است، گفت: از سویی مبلغی در تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۹۷ نیز پیش بینی شده است، اما نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد این است که تمامی این مبالغ باید برای نوسازی بافت‌های فرسوده هزینه شده و صرف امور دیگر نشود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today794
Yesterday1289
Total763418

Visitor Info

  • IP: 3.95.131.208

1398-09-19

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir