wrapper

اخبار شرکت

 به گزارش روابط عمومی شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران مهندس نوروزیان ضمن ابراز تأسف با بیان این خبر اظهار داشت:  در چند سال اخیر محلات تاریخی شهر همدان مورد هجمه های نوسازی قرار گرفته و آسیب سهمگینی را متحمل شده اند.بارها و بارها شاهدیم که خانه های تاریخی و مراکز محلات تاریخی شهر به بهانه های واهی و بی خردانه از قبیل احداث پارکینگ یا خیابان کشی های بی دلیل و ... تخریب می شوند و کوچکترین اعتنایی به هویت شهر نمی شود. وی افزود نباید فراموش کنیم که به طور سنتی مراکز محلات مکان تجمع اهالی،حیات مدنی و زندگی اجتماعی آنان بوده و جوهر جامعه و توسعه ی آن به سنت پیوند خورده و لذا افرادی که به بهانه ی توسعه شهر این تخریب ها را به انجام رسانیده اند در عمل اساس و بنیان توسعه را هدف قرار داده اند.

 

نوروزیان خاطر نشان کرد که شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی در اسفند ماه سال 1394 با اتخاذ رویکرد بازآفرینی شهری طی تفاهم نامه ای با استانداری و شهرداری همدان و پس از مذاکرات متمادی با اهالی و ساکنان محلات تاریخی، بازآفرینی 3 مرکز محله کلپا،حاجی و کبابیان را در دستور کار قرار داده و بدین منظور اقدام به تهیه طرح و برنامه بازآفرینی مرکز محلات با همکاری دانشگاه بوعلی سینا همدان نموده که بر اساس تفاهم نامه و طرح قرار بود شهرداری ابنیه تحت تملک اش را به سرای محله اختصاص دهد. بر همین اساس شرکت مادرتخصصی پس از تصویب طرح  در استان مراحل اجرایی آن را آغاز نموده است.بنابراین این شکی نیست اقدام مدیریت شهری علاوه بر تبعات منفی بر کیفیت زندگی ساکنان محلات و تخریب هویت شهری،مغایر با تصمیمات اتخاذ شده بوده و مهم تر اینکه با توجه به سپری شدن بخش اعظم فرآیند بازآفرینی و اقدامات اجرایی ، محقق نشدن وعده ها نتیجه ای جز تخریب تصویر ذهنی شهروندان،عدم اعتماد مجدد آنها به مسئولان شهری و عدم مشارکت شان در برنامه های آتی بازآفرینی نخواهد داشت.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today173
Yesterday804
Total761508

Visitor Info

  • IP: 18.205.60.226

1398-09-18

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir