wrapper

اخبار شرکت

نشست پایانی از دفتر شانزدهم سلسله نشست‌های موضوعی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با  موضوع " جمع بندی نشست های پیشین و هم اندیشی با حاضرین " در روز دوشنبه  هفتم اسفند ماه در محل سالن اجتماعات شرکت عمران و بهسازی شهری ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران تدوام زلزله های طبس، بویین زهرا، منجیل و رودبار، بم و اخیرا «زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه»، «زلزله ۴.۲ ریشتری ارومیه»، «زلزله ۴.۸ ریشتری لنگرود»، «زلزله ۶.۱ ریشتری کرمان» و لرزشی نه چندان بزرگ در پایتخت بار دیگر به همه ما یادآوری کرد، ایران یکی از مهمترین کشورهای زلزله خیز جهان است، و این رخداد طبیعی هربارشماری از ساکنان عزیز این سرزمین را به گونه ای دلخراش از گردونه طبیعی و پایدار زندگی خارج می سازد.

این اتفاق شوم گرچه با گذشت زمان به تندی از دامنه گفت و گوی دیگر ساکنان گذر می کند و به دست فراموشی سپرده می شود، لیکن سایه تلخ خود را به کندی از زندگی آسیب دیدگان برمی چیند. نگاهی کلی به تجربه های گذشته از غفلت هایی حکایت می کند که غالباً برآمده از نبود سیاست گذاری و برنامه ریزی توامان و یکپارچه برای بازگشت این افراد به چرخه زندگی در کیفیتی مطلوب و پایدار است.

پایبندی به مسئوليت های اجتماعی و مأموریت های محوله، شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران را بر آن داشت تا با همکاری معاونت معماری و شهرسازی و مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، جریانی برای اندیشیدن و گفتگو در زمینه «تداوم حیات بعد از زلزله» را با برگزاری سلسله نشست هایی ذیل این عنوان رقم زند.

در این نشست ها تلاش براین است تا در چارچوب مفهوم توسعه پایدار از سه منظر اجتماعی- اقتصادی، زیست محیطی و کالبدی، الزامات برنامه ریزی بعد از زلزله به بحث گذاشته و تبیین شوند. بی تردید با توجه به رسالت این شرکت تاکید بحث ها بیشتر بر کیفیت زندگی اقشار آسیب پذیرتر و محروم خواهد بود.

به منظور پربارتر شدن نتایج و بیانیه پایانی، شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران بعنوان دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری از کلیه دست اندرکاران، دغدغه مندان، صاحب نظران و نهادهای فعال برای حضور، مشارکت و همراهی در این عرصه دعوت می نماید.

گفتنی است نشست پایانی از دفتر شانزدهم با موضوعیت " جمع بندی نشست های پیشین و هم اندیشی با حاضرین "با سخنرانی دکتر محمد سعید ایزدی  ، دکتر شریف معطوف، دکتر هوشنگ جزی و خانم دکتر منا عرفانیان سلیم  همراه  با نمایش فیلم " زنجیره های  پس از بحران "  از مجموعه  فیلم های " مستند پایتخت "  در روز دوشنبه 7 اسفند ماه ١٣٩٦ از ساعت ١٤ در شرکت عمران و بهسازی شهری ایران به نشانی بالاتر از میدان ونک، خیابان خدامی پلاک ۵۱ برگزار می‌شود.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today424
Yesterday507
Total792331

Visitor Info

  • IP: 18.232.55.175

1398-10-28

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir