wrapper

اخبار شرکت

مهندس  هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و  سرپرست شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در اولین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی صنعت ساخت  در سخنانی  به تشریح "برنامه ملی باز آفرینی شهری پایدار  امید " پرداخت .

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نقل از روابط عمومی د مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه برنامه ملی باز آفرینی شهری پایدار  امید بستر بسیار مناسبی جهت اشتغال در  صنعت ساخت کشور فراهم می کند اظهار داشت . در این برنامه با سه نوع تقسیم بندی شامل بافت های ناکارآمد میانی، بافت های تاریخی و سکونتگاه های غیر رسمی به بررسی وضع موجود پرداخته شده است. بر این اساس و مطابق با بررسی های به عمل آمده، بافت های ناکارآمد، بالغ بر 141 هزار هکتار از اراضی شهری را به خود اختصاص داده است که در حدود 20 درصد می باشد. مهمترین معضل موجود در این محلات فقر شهری است و متاسفانه آسیب های اجتماعی نیز در سطح این محلات روز به روز چشم گیرتر می گردد. در کنار اینها، تاب آوری بسیار پایین، افت منزلت مکانی و بحران هویت، ناکارآمدی نظام جابجایی و بحران محیط زیست نیز از دیگر ویژگی ها در این محلات به شمار می رود.

مهندس عشایری ادامه داد: بنابراین با توجه به نتایج حاصله و بر اساس شاخص های افول به این نتیجه رسیدیم که بایستی یک بازآفرینی شهری را در این محلات ایجاد نماییم. بازآفرینی شهری باید با رویکرد جامع و یکپارچه بودن به چالش ها پاسخ دهد و با پیشگیری و حل مشکلات شهری، پیشرفت و بهبود پایدار کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و محیطی را فراهم آورد.

سرپرست شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران  در تشریح محورهای برنامه بازآفرینی شهری نیز گفت:  ارتقای توانمندی اقتصادی و اجتماعی و نهادهای مردم در دستور کار ما قرار دارد. همچنین ظرفیت سازی و ابزارسازی در این بخش بسیار باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم.

گفتنی است ؛ اولین روز از برگزاری اولین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی صنعت ساخت، پنل های تخصصی با عناوین زلزله (مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ساختمان ها)، مدیریت پروژه و ساخت تجارب پروژه های بزرگ، مصالح، روش های ساخت و فناوری های نوین ساختمان ها (آلیاژهای فولاد)، مدیریت ساخته ها، مدیریت کیفیت و بهره برداری، زیرساخت و زلزله (تجربه های زلزله اخیر و سازه های سریع الاحداث) با حضور متخصصین و علاقمندان برگزار می گردد.فردا نیز در آخرین روز از برگزاری این کنفرانس، 6 پنل تخصصی دیگر برگزار خواهد شد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today30
Yesterday507
Total791937

Visitor Info

  • IP: 3.83.32.171

1398-10-28

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir