wrapper

اخبار شرکت

 معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با کمک کمیته ای ذیل معاونت اقتصادی ریاست جمهوری منابع مالی مورد نیاز برای بازآفرینی شهری تأمین خواهد شد گفت:نوسازی بافت‌های شهری نیازمند تدوین برنامه دقیقی است.

 

 

 

به گزارش  روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری فارس،  مهندس هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در مراسم انتخاب چهره سال راه و ساختمان با تاکید بر اینکه یکی از برنامه‌های اصلی دولت این است که با کمک کمیته ای در ذیل معاونت اقتصادی ریاست جمهوری منابع مالی مورد نیاز برای بازآفرینی شهری تأمین شود گفت:در سال ۹۷ با ایجاد ابزارهای جدید به این مهم دست خواهیم یافت بنابراین باید اذعان شود که توسعه‌گران نقش کلیدی و اصلی در باز‌آفرینی شهر دارند و انتظار می‌رود فضای مناسبی را برای ورود توسعه‌گران در حوزه بازآفرینی شهری مهیا کنیم.

 

مهندس عشایری ادامه داد: در چند ماهه اخیر سیاست‌ دولت به سمت نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری سوق پیدا کرده بطوریکه در چند ماهه اخیر در تمامی سیاست‌ها بر باز آفرینی شهری تأکید شده و نوسازی این بافت‌ها در اولویت قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تجربه نشان داده که نوسازی بافت‌های شهری نیازمند تدوین برنامه دقیقی است تصریح کرد: در اوایل سال 92 که دولت یازدهم تشکیل شده بود توسعه شهرها باعث شکل‌گیری سکونتگاه‌های غیر رسمی شد و این موضوع سبب شد در ابتدای دولت دوازدهم ستاد ملی بازآفرینی شهری تشکیل شود.

وی افزود:به همین دلیل در ۲۰ سال گذشته اتفاق‌های ناخوشایندی در حوزه بافت‌های ناکارآمد صورت گرفت بطوریکه در دهه ۷۰ قانون احیا و بازسازی بافت فرسوده دنبال شد و با ورود به محله‌ها این قانون اجرایی شد.

مهندس عشایری با تاکید بر اینکه در دهه ۸۰ به موضوع سکونتگاه‌های غیررسمی ورود کردیم تا از افزایش حاشیه نشینی در شهرها جلوگیری کنیم اظهار داشت:در سال 93 سند احیای بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده تنظیم شد که در راستای این سند ستاد ملی بازآفرینی شهری، استانی و شهرستانی تشکیل شد که نخستین وظیفه این ستاد ترویج واژه بازآفرینی در شهرها بود.

به گفته وی، در چهار سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در دولت یازدهم و دوازدهم رخ داده و ما توانستیم به برنامه تدوین شده بازآفرینی جامه عمل بپوشانیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طی چند سال گذشته برنامه‌ای تدوین کرده‌ایم که 6 بُعد از این برنامه غیر کالبدی و 3 بُعد آن کالبدی است، به طوری که با تحقق این برنامه‌ها افراد حرفه‌ای و متخصص وارد این حوزه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه نهاد توسعه گر می‌توانند شهرداری، دولت، سرمایه‌گذار و طراح مسکن باشند و باید در حوزه باز آفرینی شهری ورود پیدا کند، گفت: توسعه‌گر صرفا سازنده نیست، بلکه حلقه اتصال بین تمامی ارگان‌های مدیریت شهری به شمار می‌رود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today425
Yesterday965
Total760956

Visitor Info

  • IP: 34.225.194.144

1398-09-17

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir