wrapper

اخبار شرکت

معاون وزیر راه و شهرسازی  در ستاد بازآفرینی استان کرمانشاه با اشاره به معضلات بافت های فرسوده، گفت: سالانه 270 محله حاشیه ای و ناکارآمد توسط این سازمان بازسازی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از  خبرگزاری  ایرنا،  مهندس هوشنگ عشایری با بیان اینکه مشکلات اجتماعی زندگی در مناطق حاشیه ای، بیشتر معضلات بافت های شهری آن ها است، گفت: 30 درصد از جمعیت ایران در بافت های ناکارآمد شهری و حاشیه ای زندگی می کنند و با مشکلات آن درگیرهستند.

معاون وزیر راه و شهر سازی  با بیان اینکه 141 هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد، گفت: 20 درصد بافت های شهری کشور ناکارآمد است که باید برای بازآفرینی آنها اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری کشور، با بیان اینکه 543 شهر در ایران دارای بافت های ناکارآمد شهری هستند، گفت: براساس آخرین آمارهای به دست آمده 10 میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت های حاشیه ای و ناکارآمد زندگی می کنند.

** طرح ملی بازآفرینی شهری

 مهندس عشایری در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح ملی بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: این طرح هم اکنون به منظور تصویب در هیات دولت در حال بررسی است و پس از تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

وی افزود: براساس هماهنگی هایی که با نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون عمران شده است، به نظر می رسد طرح ملی بازآفرینی شهری به سرعت در مجلس تصویب و اجرایی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه براساس این طرح هزینه ساخت و ساز در مناطق حاشیه ای نسبت به دیگر نقاط شهری 20 تا 25 درصد کاهش پیدا خواهد کرد، گفت: تسهیلات مورد نیاز متقاضیان برای بازسازی مناطق حاشیه ای از طریق بانک مسکن پرداخت می شود.

 مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری با بیان اینکه مشوق هایی به منظور سرمایه گذاری در بافت های ناکارآمد شهری در نظر گرفته شده است، گفت: تمامی مشوق ها، تخفیف ها و ابزارهای حمایتی که شامل مناطق محروم ‌می شوند به مناطق حاشیه ای نیز اختصاص پیدا خواهد کرد.

گفتنی است ؛استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.همچنین 30 درصد از جمعیت حدود یک میلیون نفری شهر کرمانشاه مرکز استان در مناطق حاشیه ای زندگی می کنند.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today197
Yesterday711
Total793456

Visitor Info

  • IP: 18.207.240.35

1398-10-30

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir