wrapper

اخبار شرکت

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: روح اصلی حاکم بر طرح بازآفرینی شهری، اجتماع محور بودن آن است زیرا دولت به هیچ وجه قصد دخالت مستقیم در آن را ندارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری، هوشنگ عشایری، در نشست با شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرستان‏های استان قزوین گفت: روح اصلی حاکم بر طرح بازآفرینی شهری، اجتماع محور بودن آن است زیرا دولت به هیچ وجه قصد دخالت مستقیم در آن را ندارد.
او با اشاره به تجربه‎های تلخ و شیرین گذشته در خصوص طرح‏های بافت فرسوده در کشور، بیان کرد: بهسازی و نوسازی دهه 70، توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی در اواخر دهه 70 و اجرای مسکن مهر از جمله طرح‏های مورد اجرا در خصوص بافت‏های فرسوده شهرهای کشور بوده‏ ‏اند.
هوشنگ عشایری همچنین گفت: مقام سازی بناها و بازآفرینی بافت های ناکارآمد شهری از سوی دولت دوازهم نیازمند یک عزم جدی با مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت دستگاه های عضو این ستاد در سطح کشور است.
مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران به رویکرد جدید دولت در حوزه بافت ناکارآمد شهری اشاره کرد و گفت: روح و محور اصلی این طرح مبتنی بر اجتماعی محور بودن و مشارکت مردم محله‏ای آن بوده که با توجه به شکل‏ گیری و مشارکت‏های محلی و به کارگیری نظر مردم در آن، به زمان زیادی نیازمند بوده است.
عشایری با بیان اینکه ارتقای سطح توانمندی اجتماعی و اقتصادی مردم ساکن در محلات باید به طور واضح تعریف شود، گفت: ظرفیت‏های کالبدی، مقام‏سازی، توسعه خدمات روبنایی و زیر بنایی نیز باید مورد شناسایی و در راس برنامه ‏های این ستاد در استان‏ها قرار بگیرد.
او شهرداران را به عنوان دبیران ستاد بازآفرینی در کشور معرفی کرد و گفت: همه اختیارات این ستاد به شما واگذار می‏شود، چرا که اجرای برنامه ملی بازآفرینی بدون شک باعث کاهش فقر، جلوگیری از بحران هویت و آسیب‏های اجتماعی می شود.
در ادامه این نشست شهرداران شهرستان‏های استان به بیان دیدگاه‏ ها، مشکلات و الزامات قانونی در بافت‏های فرسوده شهری مناطق خود پرداختند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today76
Yesterday553
Total815266

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-12-04

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir