wrapper

اخبار شرکت

محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: طرح بازآفرینی شهری باید به یک نهضت عمومی در کشور تبدیل شود تا شاهد ابتکار، شکوفایی و فعالیت هر چه بیشتر در بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد نهاوندیان در جلسه بازآفرینی شهری استان کرمان بیان کرد: مدیران استانی و ملی وظیفه رفع موانع کار توسعه گران و تسهیل گران طرح بازآفرینی شهری را بر عهده دارند تا با اجرای این طرح، میدان نشاط اجتماعی و اقتصادی توسعه یابد.

او تصریح کرد: طرح بازآفرینی شهری در مجموعه اولویت های دولت دوازدهم از اولویت ویژه ای برخوردار است و ریاست جمهوری تاکید ویژه ای روی این طرح دارند.

 معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه طرح بازآفرینی شهری، حوزه مشارکت جدی بخش خصوصی است زیرا به یقین توجیه اقتصادی دارد، گفت: طرح بازآفرینی شهری 4 هدف بسیار مهم که شامل ایمنی جان و اموال مردم، فقرزدایی، اشتغال زایی و مقابله با آسیب های اجتماعی می شود را دنبال می کند و این اهداف مورد تاکید دولت دوازدهم هم است.

نهاوندیان با بیان اینکه فقرزدایی از اولویت های اصلی دولت دوازدهم است، گفت: دولت به منظور اجرای طرح بازآفرینی شهری در کشور، زمین های دولتی را برای محله سازی اختصاص داده و در کنار آن برای مسکن اولی ها نیز نرخ سود تسهیلات را کاهش داده است.

او ادامه داد: دولت همچنین در راستای اجرای این طرح، تامین خدمت زیربنایی و تسهیل مقررات و اختصاص تسهیلات بانکی را نیز اجرایی کرده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور یادآور شد: لازم است اجرای طرح بازآفرینی شهری توسط کارشناسان و صاحب نظران این حوزه مطرح شود.

نهاوندیان افزود: طرح بازآفرینی شهری برای خدمت به مردم در بافت های ناکارآمد شهری و ایجاد شرایط بهتر برای زندگی عزتمندانه در این بافت های شهری آغاز شده است.

او تاکید کرد: در وقایعی مانند حادثه پلاسکو و زلزله کرمانشاه دیدیم که وجدان عمومی برخی موضوعات را قابل پیش بینی می داند و انتظار دارد که اقدام لازم در وقت مناسب انجام شود که در این رابطه ستاد بازآفرینی شهری می تواند ضمن تحقق این امر از بروز حوادث مشابه در آینده نیز پیشگیری کرد.

نهاوندیان گفت: اقداماتی که در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری انجام می شود، از شریف ترین کارها است، چراکه جان افراد زیادی را نجات می دهد.

او ادامه داد: اصلاح وضعیت محلات بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری باعث تغییر روحیه مردم این مناطق شده است و همچنین زمینه های لازم برای توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم می شود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today755
Yesterday1289
Total763379

Visitor Info

  • IP: 3.95.131.208

1398-09-19

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir