wrapper

اخبار شرکت

دبیر ستاد بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه هدف از ایجاد خانه های گفتمان شهری، ترویج جریان گفتمان بین مردم است، گفت: با تبیین گفتمان است که جامعه درگیر بحث های اندیشه ای می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مهندس هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی، در نشست خانه گفتمان شهری کرمان با بیان اینکه در حال برنامه ریزی هستیم تا در مراکز استان ها خانه گفتمان شهری راه اندازی شود، گفت: این اقدامات در راستای مسئولیت اجتماعی ای است که شرکت بازآفرینی شهری برای فعالیت های خود تعریف کرده است.

او ادامه داد: همه ما در قبال جامعه ای که در آن زندگی می کنیم مسئولیت اجتماعی داریم و در همین راستا شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز از این موضوع مستثنی نیست و به مسئولیت های اجتماعی اش در قبال جامعه متعهد است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: امیدوارم خانه گفتمان شهر به عنوان بخشی از مجموعه دولت در شهر تلقی نشود. این رویکرد زمانی در اذهان عمومی جامعه شکل می گیرد که گروه های مختلف در خانه گفتمان شهری حضور پیدا کنند.

عشایری تاکید کرد: افراد از نازل ترین تا بالاترین نقش های اجتماعی باید در خانه گفتمان شهری حضور و مشارکت داشته باشند و احساس کنند که این خانه شهر است.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه هدف از ایجاد خانه های گفتمان شهری، ترویج جریان گفتمان بین مردم است، گفت: با تبیین گفتمان است که جامعه درگیر بحث های اندیشه ای می شود.

او با بیان اینکه نباید افرادی که صرفا اندیشه ورز و سخنران هستند در خانه های گفتمان شهری حضور پیدا کنند، گفت: نباید مباحث و موضوعات به صورت متکلم وحده مطرح شود بلکه بهتر است در خانه های گفتمان شهری، علاوه بر نشست های تخصصی، برنامه های مختلفی برای اقشار مختلف مردم برگزار شود.

عشایری ادامه داد: در خانه های گفتمان شهری می توان جلساتی با موضوعات اجتماعی برگزار کرد. مثلا برای کودکان کلاس های آموزشی با موضوعات نقاشی، خطاطی در نظر گرفته شود و برای سایر رده های سنی، جلسات شب شعر و قصه گویی برگزار کرد تا اهالی محل به این خانه ها رفت و آمد داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: حضور و مشارکت مردم در گروه های سنی مختلف در خانه گفتمان شهری است، که این خانه ها را تبدیل به خانه گفتمان شهر می کند و به آن هویت می بخشد در غیر این صورت به صرف نشست هایی که در این خانه ها برگزار می شود، این محل تبدیل به خانه گفتمان شهر نمی شود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today149
Yesterday804
Total761484

Visitor Info

  • IP: 18.205.60.226

1398-09-18

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir