wrapper

اخبار شرکت

خانه گفتمان شهر (خانه وارطان) این هفته میزبان مهندس سیدجواد میرحسینی است. او به عنوان سخنران در خانه وارطان حاضر می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، دوشنبه این هفته نشستی با موضوع "عباس آباد؛ مرکز تهران، دیروز، امروز و فردا" در خانه گفتمان شهر (خانه وارطان) برگزار می شود. سخنران این نشست سید جواد میرحسینی است. او معاون معماری و شهرسازی سابق اراضی عباس آباد، حدود 8 سال پس از مصوبه شورای عالی شهرسازی، راهبری طراحی و اجرای این پارک را به عهده داشته است.

پروژه های شناخته شده ای چون پارک آب و آتش و پل طبیعت که یکی از خاطرات امروز شهر تهران است در این محدوده واقع شده است.

مهندس میرحسینی قرار است از تجربه هایش در تپه های عباس آباد بگوید؛ جایی که می رود تا به یکی از مراکز مهم گذران اوقات فراغت تهرانی ها تبدیل شود.

50 سال پیش مدیریت شهر تهران تصمیم گرفت این اراضی را به مرکز مدرنی تبدیل کند. پس از گذشت 50 سال، تپه های عباس آباد تبدیل به عرصه سبز فرهنگی در مرکز شهر شده که تا شهروندان را به این عرصه سبز بکشاند.

اینکه چه بر سر این تپه ها آمده و اینکه مهندس میرحسینی در طی 8 سال ایفای نقش در این پروژه با چه سختی هایی روبرو بوده، ارزش آمدن به خانه واطان و شنیدن داستان تپه های عباس آباد را دارد.

در بخش دیگر این نشست، چشم انداز آینده این محدوده از شهر با توجه به نیازهای امروز و فردای شهر تهران از زبان مهندس میرحسنی روایت می شود. بحث و تبادل نظر هم از بخش های دیگر این نشست است.

خانه گفتمان شهر دوشنبه یکم مرداد ساعت 18 به نشانی، میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، پلاک 514 منتظر علاقه مندان خواهد بود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today542
Yesterday507
Total792449

Visitor Info

  • IP: 3.233.219.101

1398-10-28

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir