wrapper

اخبار شرکت

رئیس مرکز مطالعات کاربردی و ارتباطات شرکت بازآفرینی شهری ایران از تغییر رویکرد خانه های گفتمان شهر در سراسر کشور خبر داد.

حبیب خراسانی درخصوص تغییر رویکرد فعالیت خانه های گفتمان شهر گفت: یکی از رویکردهای جدید که در بازآفرینی شهری دنبال می شود ایجاد خانه های گفتمان شهر و فعالسازی آنها در سراسر کشور است.

رئیس مرکز مطالعات کاربردی و ارتباطات شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه هم‌اکنون خانه های گفتمان شهر در برخی استان‌ها مانند تبریز، گلستان، کرمان و ... مشغول فعالیت هستند، افزود: خانه های گفتمان شهر باید به ارتقای کیفیت زندگی در شهرها کمک کنند. قطعا رویکرد مباحثی که در این خانه ها دنبال می شود به بهتر شدن کیفیت زندگی در شهرها منجر می شود.

او با اشاره به اینکه در رویکرد جدید که فعال‌سازی خانه های گفتمان شهر، بخشی از آن است، گفت: در این خانه ها بعد از طرح موضوعات کلان شهری، تغییراتی که در شهرها و شکل دهی آن‌ها مؤثر هستند، بررسی می شوند. نشست "شهر و مشروطه"؛ اولین نشست با رویکرد جدید است که فردا، یکشنبه ۱۴ مرداد ماه در خانه گفتمان شهر تهران (وارطان) برگزار می‌شود. در این نشست که به مناسبت یکصد و دوازدهمین سال امضای فرمان مشروطه توسط مظفرالدین شاه قاجار برگزار می شود، تمامی ابعاد این اتفاق تاریخی مهم از جمله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و .. به بوته نقد گذاشته می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در نشست شهر و مشروطه اساتید برجسته ای چون سید عبدالله انوار، کامران صفامنش، نصرالله حدادی و مقصود فراستخواه حضور دارند تا با توجه به تخصص و تسلط‌شان بر موضوع به بررسی ابعاد مشروطیت بپردازند.

رئیس مرکز مطالعات کاربردی و ارتباطات شرکت بازآفرینی شهری ایران ضمن تأکید بر ضرورت تسری اینگونه مباحث به بدنه اجتماعی شهرها نیز گفت: تلاش می کنیم تا از زوایای گوناگون به مباحث شهری بنگریم. ادبیات و شهر، سینما و شهر، کتاب و شهر، تئاتر و شهر، فرهنگ و شهر و سیاست و شهر و بالعکس نمونه ای از این زوایا هستند.

خراسانی همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر این، در این نشست‌ها تمامی فرصت‌ها و تهدیدهای شهری و چالش‌های مرتبط با شهر مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد. حتی بحث در مورد مناطق ناکارآمد و فرسوده که با چالش های عدیده ای روبرو هستند، از جمله اهداف دیگر ما در رویکرد جدید مواجهه با خانه های گفتمان شهر است.

او در پایان هدف غایی و اصلی را ایجاد یک گفتگوی دو سویه بر سر موضوعات مرتبط با شهر و زندگی شهری اعلام کرد و گفت: قصد داریم مردم و بدنه اجتماعی را نیز در مباحث مطرح شده مشارکت دهیم تا مطلوب تر از قبل به اهداف بازآفرینی شهری دست یابیم.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today566
Yesterday815
Total764005

Visitor Info

  • IP: 18.207.238.169

1398-09-20

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir