wrapper

اخبار شرکت

نوروزیان خبر داد:

مدیر کل دفتر راهبری و هدایت طرح های بازآفرینی در شرکت بازآفرینی شهری ایران از تصویب «طراحی شهری ساربان محله بجنورد» در کمیسیون ماده پنج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمدمهدی نوروزیان با اعلام این خبر، اظهار داشت: تجربه طراحی در شهرهای کشور طی چهار دهه از جمله معماری بناها و طراحی فضاهای شهری در سه بخش بافت های تاریخی، بافت های میانی و محدوده های جدید شهرها به دلایلی ناموفق بود.

وی با اشاره به این دلایل عدم موفقیت، توضیح داد: شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقلیمی بر عدم توفیق طراحی  تاثیر داشت. به دنبال اشتباهات زیاد و صرف هزینه های فراوان، حاصلی به مراتب ضعیف تر به جامانده است.

به گفته نوروزیان، شرکت بازآفرینی شهری ایران در تلاش است طراحی 23 پروژه الگوی مسکن در اراضی دولتی واقع در 16 شهر کشور را پیگیری کند؛ این امر با نگاهی عمیق تر و با هدف حرکت به سمت طراحیِ خوب دنبال می شود. به همین منظور، یکی از این پروژه ها در ساربان محله واقع در شهر بجنورد فعال شده است.

مدیرکل دفتر راهبری و هدایت طرح های بازآفرینی در شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: وجود یک طرح جامع و فراگیر که بتواند ضوابطی را حاکم سازد، بازآفرینی سیما و منظر محله را به درستی هدایت کند و همچنین سبب انطباق پروژه های مسکن با اصول شهرسازی شود، از ضروریات ساربان محله محسوب می شود.

وی با بیان اینکه چهار محور برای بازآفرینی محله ساربان تعریف شد، ادامه داد: ایجاد نظام هماهنگ شهری میان طرح های معماریِ پروژه های هفتگانه، تأمین امکانات لازم از بُعد ضوابط برای طراحی مسکن الگو در محله، بررسی و تطابق با طرح های فرادستی، ایجاد ساختار نظام‌مند برای طراحی شهری ساربان محله، اصلاح تناقض های آن و در نهایت تعریف نظامی نوین در شهرسازی مبتنی بر تنوع در عین تکثر، به عنوان چهار محور اصلی باز آفرینی محله ساربان شهر بجنورد تعریف شده است.

گفتنی است، طرح مذکور به عنوان پایلوتِ الگوی توسعه مسکن در برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار در کمیسیون ماده پنج استان خراسان شمالی تصویب شد.

همچنین، در سی و نهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار که با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی در تاریخ 19 بهمن ماه 96 برگزار شد، بر تهیه "طرح های الگوی مسکن در اراضی دولتی"  به عنوان بخشی از وظایف و ماموریت ذیل برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار تاکید شده است.

 

 

ُ

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today497
Yesterday965
Total761028

Visitor Info

  • IP: 34.225.194.144

1398-09-17

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir