wrapper

اخبار شرکت

حسن احمدی نوری، معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران از 6 پروژه در حال انجام بازآفرینی شهر اراک بازدید کرد. 

محمد مرزبان، مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران با اعلام این خبر اظهارکرد: مهمترین پروژه در حال انجام، پروژه 336 واحدی کوی خلج است که به صورت مشارکتی به عنوان اولین پروژه مسکن امید استان مرکزی با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در حال اجرا است.

مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به اینکه 85 درصد پروژه مسکن امید اراک توسط بخش خصوصی و 15 درصد آن توسط شرکت بازآفرینی شهری اجرا می شود، ادامه داد: این پروژه با احتساب سرمایه زمین، با بودجه 52 میلیارد تومان در حال انجام است.

وی گفت: تاکنون 30 میلیارد تومان به صورت ارزش افزوده در این پروژه هزینه شده و 15 میلیارد تومان نیز تا پایان کار توسط پیمانکار هزینه خواهد شد.   

مرزبان با اشاره به پروژه نهاد توسعه محله فوتبال به عنوان یکی دیگر از پروژه های بازآفرینی شهری اراک، اظهار کرد: این پروژه با بودجه 380 میلیون تومانی، به صورت پایلوت، به منظور هم افزایی مادی و معنوی برای مشارکت هرچه بیشتر مردم ساکن در محله فوتبال (شهرک علی ابن ابیطالب(ع)) در حال انجام است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از نهادهای مردمی و شهرداری اراک در حال ساماندهی عمران و بهسازی محله فوتبال هستند و تاکنون پیشرفت فیزیکی این پروژه در حدود 50 درصد بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به ایجاد ساختمان مرکز چند عملکردی کوی امام علی (ع) با مساحت 380 متر مربع، به عنوان دیگر پروژه بازآفرینی شهری اراک، گفت: این ساختمان در 5 طبقه با بودجه 1 میلیارد و 800  میلیون تومان، به صورت اقدام مشترک در حال ساخت است.  

وی با بیان اینکه مرکز چند عملکردی امام علی دارای کاربری های ورزشی، فرهنگی و آموزشی  است، ادامه داد: اختصاص زمین و نظارت بر این پروژه برعهده شهرداری و ساخت آن با اداره کل راه و شهرسازی استان اراک است.

مرزبان در ادامه اظهارکرد: پروژه ساختمان چند عملکردی امام علی (ع) از محل اعتبارات معاونت بازآفرینی شهری استان با پیشرفت فیزیکی 25 درصد در حال اجرا است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به پروژه جدول گذاری و پله گذاری  15 گذر در محله کوی باغ خلج ، اظهارکرد: مجموعا 600 میلیون تومان بودجه به این پروژه اختصاص یافته و با پیشرفت فیزیکی 70 درصد در حال انجام است.

وی ادامه داد: اصلاح شبکه برق کوی فوتبال از دیگر پروژه های بازآفرینی اراک است که با بودجه 240 میلیون تومانی و پیشرفت فیزیکی 100 درصد به پایان رسیده است.

مرزبان اظهارکرد: همچنین بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری، شامل کف سازی بازار گذرهای اراک و سرای نوذری از دیگر پروژه های در حال انجام است که 500  میلیون تومان بودجه برای اجرای آن درنظر گرفته شده و تاکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در پایان گفت: به طور کلی 40 میلیارد تومان بودجه در برنامه اقدام مشترک و 41 میلیارد تومان نیز به منظور ارائه تسهیلات بانکی در محلات مورد هدف بازآفرینی شهری در اراک اختصاص داده شده است.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today558
Yesterday520
Total817342

Visitor Info

  • IP: 3.233.215.231

1398-12-07

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir