wrapper

اخبار شرکت

وزیر راه و شهرسازی به همراه معاونین و شهردار تهران از نمایشگاه آثار مسابقه بازآفرینی محور شهری، طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران-تبریز بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران محمد اسلامی،  وزیر راه و شهرسازی در بازدید از نمایشگاه آثار مسابقه بازآفرینی محور شهری، طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران-تبریز اظهارکرد: اصل نگاه و توجه در برنامه بازآفرینی شهری زندگی است و ما باید سیاست ها، تصمیمات و اقداماتی را اتخاذ کنیم که صرفا در راستای بهبود و ارتقا کیفیت زندگی شهروندان است.

وی ادامه داد: متاسفانه متاثر از غفلت هایی که در گذشته داشته ایم، سطح زندگی شهری و شهرنشینی تنزل پیدا کرده و ما را با آسیب های گوناگونی که به صورت بسیار مخرب و با سرعت زیاد آسایش جامعه را سلب می کند، مواجه کرده است.

اسلامی با اشاره به اینکه برنامه بازآفرینی شهری در ابتدا به دنبال باززنده سازی شهری است، گفت: شهرهای ما و بافت های تاریخی صندوق خاطرات مردم است و ما گذاشته ایم این مکان ها دچار فرسودگی شوند تا جایی که مردم این بافت های مسکونی را ترک کنند.

وزیر راه و شهرسازی اظهارکرد: باید با سیاست های دقیق و درست در برنامه بازآفرینی شهری، باززنده سازی شهری را انجام دهیم و فعالیت هایی که موجب می شود مردم به صورت همگن در کنار یکدیگر فعالیت و زندگی کنند را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهیم.

وی ادامه داد: طرحی که امروز در دستور کار قرار دارد و بازآفرینی یک محور شهری است، هم به محور حمل و نقل و هم موضوع شهرسازی ریل پایه که در وزارت راه و شهرسازی دنبال می کنیم، گره خورده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح سیستم حمل و نقل عمومی را با زندگی شاد و روانی که در شهر وجود دارد، ترکیب می کند و مزاحمت بزرگی که وجود ریل و مخاطراتش در زندگی شهروندان به وجود آورده را از بین می برد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم با اجرای این طرح  بتوانیم محیط دلپذیری که به مردم رفاه و نشاط می دهد و در بهبود کیفیت زندگی آنها تاثیر گذار است، ایجاد کنیم.

اسلامی گفت: این اقدام که با پیشتازی و همت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران  و مشارکت وزارت راه و شهرسازی و نقش موثر و محوری شهرداری تهران انجام شده است، می تواند الگویی برای بازآفرینی حوزه های شهری و شهرنشینی باشد.  

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: این تعامل نشان دهنده این است که مسیولان به فکر مردم هستند و برای آنها تصمیمات خردمندانه می گیرند.

 عشایری: در طرح راه آهن به دنبال اجرای مفهوم بازآفرینی هستیم

در ادامه این بازدید، هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس نوع مالکیت این محور تاریخی و اثری که راه آهن تهران تبریز در مناطق 17 و 18 گذاشته بود، در جلسه وزارت راه و شهرسازی مقرر شد، شرکت بازآفرینی شهری ایران به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی و سازمان نوسازی و بهسازی شهر تهران به نمایندگی از شهرداری تهران برگزاری مسابقه را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این برنامه در حوزه شهری بود، سازمان نوسازی و بهسازی شهر تهران به عنوان کارفرما برگزیده شد و ما در شرکت بازآفرینی شهری ایران در حوزه مفهومی به دنبال این بودیم که مفهوم اصلی بازآفرینی شهری که ارتقا کیفیت زندگی شهروندان و زیست پذیری شهری است را در این پروژه لحاظ شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: با پیشنهاد برگزاری مسابقه، طرح اولیه برای راه آهن تهران_تبریز کنار گذاشته شد. آثاری که برای این مسابقه ارسال شده دارای ایده هایی است که مفهوم بازآفرینی شهری را به خوبی به تصویر می کشند.

حناچی: بازآفرینی راه آهن تهران-تبریز بزرگترین پروژه طراحی شهری جهان است

شهردار تهران هم در ادامه این بازدید گفت: یکی از اهدافی که به صورت مشترک توسط  وزارت راه و شهر سازی و شهرداری تهران در حال انجام است، موضوع بازآفرینی و ستادهای بازآفرینی است.

پیروز حناچی با اشاره به مسابقه طراحی مسابقه بازآفرینی محور شهری؛ طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز گفت: این مسابقه به عنوان بزرگترین پروژه طراحی شهری در جهان به شمار می آید.

وی با اشاره اینکه در تلاش هستیم با انجام پروژه بازآفرینی محور تهران- تبریز این محور را از تهدید به یک فرصت برای شهر تهران تبدیل کنیم، اظهارداشت: تقریبا تمامی افراد حقیقی و حقوقی حرفه ای و متخصص که در موضوع طراحی شهری حرفی برای گفتن دارند به این مسابقه دعوت شده اند.

حناچی با بیان اینکه مسابقه در دو مرحله انجام شده است، گفت: سه اثر از 15 اثر پذیرفته شده در مرحله دوم دارای شخصیت بین المللی هستند.

وی با تاکید مجدد بر اینکه انجام این مسابقه و اجرای آن می تواند این مکان را از یک تهدید به یک جاذبه گردشگری برای شهر تهران تبدیل کند، گفت: شخص وزیر راه و شهرسازی از اجرای این پروژه حمایت و پشتیبانی کامل داشته است.

علی اکبری: 3 اثر خارجی به مرحله دوم راه یافتند

کاوه علی اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: مسابقه بازآفرینی محور شهری؛ طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز فرصت بی نظیر بازآفرینی برای شهر تهران به شمار می آید.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: شهرداری تهران از تیر ماه امسال تصمیم گرفت هر نوع طرح و برنامه ریزی در رابطه با این پروژه را با همکاری و مشارکت حداکثری جوامع حرفه ای انجام دهد.

علی اکبری با اشاره به اینکه در انجام طراحی این پروژه، انتخاب و انجام کار با یک مشاور مهندس کنار گذاشته شده است، گفت: تصمیم بر این شد تا در دو سطح و به صورت داخلی و بین المللی مسابقه بازآفرینی شهری طراحی شهری این فضا برگزار شود.

وی با بیان اینکه آثار 240شخص حقیقی و حقوقی برای شرکت در این مسابقه ارائه شده است، گفت: در این میان 40 اثر از کشورهای دیگر بود.

حاج علی اکبری گفت: در آذر ماه امسال و در مرحله نخست این مسابقه 105 اثر که 12 اثر آن خارجی بود به دبیرخانه مسابقه تحویل شد.

وی افزود: آثار ارائه شده به مدت دو روز، توسط داوران مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت که در نهایت 15 اثر به مرحله دوم راه یافت.

حاج علی اکبری تصریح کرد: از آثاری که به مرحه دوم راه یافته، سه اثر از کشورهای اسپانیا، ایتالیا و هلند هستند.

وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم مسابقه در حال اجراست، گفت: در پایان فرودین ماه سال آینده، طرح جامع سه بعدی توسط 15 مجموعه برگزیده به دبیرخانه مسابقه ارائه و مورد بررسی و ارزیابی نهایی داوران قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در روز سوم اردیبهشت ماه سال 98 همزمان با روز معمار نتیجه نهایی مسابقه اعلام می شود، گفت: سال آینده اقدامات اجرایی محور آغاز خواهد شد.

 

 

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today76
Yesterday553
Total815266

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-12-04

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir