wrapper

اخبار شرکت

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توجه به شهرسازی قم از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: قم باید به نگین شهرسازی منطقه تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد اسلامی در سفر به استان قم ضمن شرکت در جلسه ستاد بازآفرینی استان که در محل استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه هنوز برای قم اقدامی انجام نشده است و فعالیت ها همچنان در حد بیان مساله قرار دارد، گفت: البته قانون، آیین‌نامه‌ها، ظرفیت‌ها و ساختارها برای آغاز عملیات بازآفرینی شهری وجود دارد و باید نسبت به آن اهتمام داشته باشیم.

وی با تاکید بر توجه به شهرسازی در استان قم، اظهار کرد: قم شهر مقدسی است و باید به نگین شهرسازی منطقه تبدیل شود که این امر مهم با رهبری و مدیریت استاندار و حمایت‌های ما در وزارت راه و شهرسازی و سایر مسئولان ذی‌ربط به تحقق خواهد یافت.

وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشینی زیبنده قم نیست و باید تلاش شود تا در جهت ساماندهی و رفع این مشکلات با شتاب بیشتری اقدام شود.

اسلامی با تاکید بر اهتمام شهرداری و شورای شهر قم به اجرایی کردن عملیات بازآفرینی شهری، اظهار کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران، شرایط را فراهم می‌کند تا دستگاه‌های مسئول و به ویژه شهرداری پروژه‌ها را اجرایی کنند و در این زمینه تاکید بر محتواگرا بودن پروژه‌هاست.

وی با اشاره به لزوم ارتقای بهبود کیفیت زندگی شهری مردم اعلام کرد: در خصوص بهبود کیفیت زندگی، اولین اقدام تکلیف آیین‌نامه‌ها و ضوابط و همچنین دستورالعمل‌های اجرایی و اجتماعی در این حوزه‌ها است.

وزیر راه و  شهرسازی تعیین تکلیف اراضی ۴۸ هکتاری و ۳۲ هکتاری قم را به عنوان پشتیبان اجرای طرح بازآفرینی شهری در قم مورد تایید قرار داد و گفت: هم سازمان ملی زمین و مسکن و هم شرکت بازآفرینی شهری ایران با مشارکت شهرداری به صورت مشارکتی پروژه‌ها را اجرایی خواهند کرد. در این میان بخش خصوصی نیز حتما باید نقش مهمی را ایفا کند.

وزیر راه و  شهرسازی در رابطه با اختصاص اراضی ۴۸ هکتاری برای پشتیبانی طرح بافت‌های ناکارآمد شهری خاطر نشان کرد: این اقدام با مشارکت سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت بازآفرینی شهری انجام می‌شود تا تولید مسکن رونق گیرد و به کاهش سکونتگاه‌های غیررسمی در بافت شهری منجر شود.

وی با بیان اینکه معابر تاریخی در شهر قم با مقتضیات خود، بازآفرینی خواهند شد و مباحث گوناگون فرهنگی و اجتماعی در آن‌ها لحاظ می‌شود، گفت: مساله اساسی و مهم برای ما شروع فعالیت است.

وزیر راه و  شهرسازی در ادامه با اشاره به اهمیت معاونت شهرسازی و معماری این وزارتخانه تاکید کرد: معاون معماری و شهرسازی با همکاری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن کمک می‌کنند تا موتور محرک بازآفرینی شهری فعال و آغاز شود.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today438
Yesterday507
Total792345

Visitor Info

  • IP: 18.232.55.175

1398-10-28

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir