wrapper

اخبار شرکت

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر سیاست پیشگیرانه برای توسعه سکونتگاه‌های غیررسمی شرکت بازآفرینی شهری از حمایت دولت از شهرداری و مدیران شهری برای اجرای طرح بازآفرینی شهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سید محمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در سفر به استان قم ضمن شرکت در جلسه ستاد بازآفرینی استان که با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاونان وزارت راه و شهرسازی و استانداری قم و مسئولان استانی در محل استانداری قم برگزار شد، بر اولویت اقدامات پیشگیرانه به منظور عدم توسعه سکونتگاه‌های غیررسمی و نابسامان شهری تاکید کرد و گفت: اصلاح و تکمیل رویکرد بازآفرینی شهری در دستور کار این شرکت قرار دارد.

پژمان در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه نوسازی و احیای بافت‌های فرسوده عمدتا به بخش‌های نرم کار توجه شده است، افزود: از آنجا که در حوزه بازآفرینی شهری عملیات زیرساختی در بناها و تعریض در دستور کار نبوده تنها اقداماتی انجام شده که مرتبط با زندگی ساکنان و ساماندهی‌های جزیی مناطق ناکارآمد و فرسوده بوده است. همچنین در سایر نقاط هم کمبود سرانه‌ها را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه برای بازآفرینی شهری نیازمند حضور مردم هستیم، افزود: خود مردم باید در این زمینه به صحنه بیایند زیرا بازآفرینی شهری بدون مشارکت مردم ممکن نیست.

پژمان با بیان اینکه سیاست دولت در حوزه بازآفرینی شهری تفویض امور به شهرداری‌هاست، اظهار کرد: باید بازآفرینی شهری در قم براساس یک طرح جامع و با همکاری دستگاه‌های مختلف و مردم اجرا شود.

وی ادامه داد: با تلاش‌هایی که انجام شده قرار است تا اراضی ۳۲ هکتاری در منطقه پردیسان در اختیار افراد ساکن سکونتگاه‌های غیررسمی قرار بگیرد که اگر محدودیت‌ها در این زمینه برداشته شود ساکنان این سکونت‌گاه‌ها با استفاده از ظرفیت تسهیلات بانکی و وام‌های ارزان قیمت، صاحب مسکن می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اراضی دیگری هم در منطقه پردیسان وجود دارد که شیوه استفاده از آنها مشخص نیست، ادامه داد: برای استفاده از این اراضی وزارت راه و شهرسازی برنامه دارد و تلاش می‌کنیم تا طبق اجازه‌ای که از وزیر راه و شهرسازی گرفته شده است، زمینه رونق اقتصادی و توسعه اجتماعی را در این منطقه ایجاد کنیم.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today91
Yesterday711
Total793350

Visitor Info

  • IP: 3.229.142.175

1398-10-30

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir