wrapper

اخبار شرکت

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و نماینده وزیر در مجامع و امور حاکمیتی شرکت ها در مجمع عمومی فوق العاده شرکت بازآفرینی شهری ایران با عنوان طرح تملک دارایی های سرمایه ای گفت: هویت بخشی در شهرهای مختلف کشور دچار مشکل شده و امروز باید توجه جدی به هویت بخشی محلات داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مازیار حسینی، با بیان اینکه در حوزه بازآفرینی شهری قرار نیست صرفا کار عمرانی انجام بدهیم، گفت: تکلیف در بسیاری از حوزه های تحت نظر مجموعه وزارت راه و شهرسازی مشخص است و فعالیت و کار در این حوزه مستقیما با روح شهر، شهرنشینی و شهرسازی در ارتباط است.

حسینی با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری کار چند وجهی به شمارمی آید و فعالیتی یک وجهی نیست، ادامه داد: ریاست جمهوری و وزیر راه و شهرسازی تاکید زیادی بر برنامه بازآفرینی شهری دارند و بارها  اعلام کرده اند که موضوع بازآفرینی شهری امر بسیار مهمی است.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در ادامه موضوعاتی نظیر سکونتگاه های غیررسمی، بافت های فرسوده، احیاء و باززنده سازی محلات قدیمی و هویت بخشی به این محلات را مسائل حائز اهمیتی برشمرد و گفت: در گذشته افراد خود را با محلاتی که در آن زندگی می کردند معرفی می کردند اما امروزه متاسفانه این موضوع در جامعه بسیار کم رنگ شده است.

حسینی با بیان اینکه موضوع هویت بخشی در شهرهای مختلف کشور دچار مشکل شده است، اظهارداشت: امروزه باید توجه جدی به هویت بخشی محلات داشته باشیم.

وی افزود: در گذشته بسیاری از مشکلات و مسائل در محلات با ریش سفیدی حل می شد. در محلات معمولا افراد بزرگتر و ریش سفیدی به عنوان معتمد محله، مسائل و مشکلات مردم محل را به بهترین نحوه و بدون کوچکترین منت و با مشارکت محلی ها حل می کردند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: در گذشته تعاملات انسانی به شکلی اخلاقی و شایسته در جریان زندگی محلات وجود داشته است و به عبارتی در سالیان گذشته مسجد، بازار، محل سکونت و کسب و کار در کنار هم به عنوان پایه و اساس معماری و شهرسازی کشور ما محسوب می شدند.

وی افزود: متاسفانه در دوره ای از زمان به هویت بخشی محلات کم توجهی شده و متاسفانه باعث شده خیلی از بافت های با اصالت گذشته به جای آنکه جمعیت پذیر باشند به بافت های جمعیت گریز تبدیل شده اند.

حسینی گفت: مناطقی در گذشته اصالت داشته اند و احیا و زندگی در آنان ساری و جاری بوده که متاسفانه هم اکنون این وضعیت را از دست داده اند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران باید با همکاری دستگاه های تخصصی نظیر شهرداری، استانداری ها و وزارت کشور در رابطه به موضوع بازآفرینی بافت های ناکارآمد شهری در سراسر کشور بپردازد.

وی با بیان اینکه شرکت بازآفرینی شهری ایران شرکت مهمی است و مهمترین ماموریت وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن در این شرکت شکل می گیرد، گفت: با تدابیری که اندیشیده شده در آینده شاهد تحولات موثری در این حوزه خواهیم بود.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today585
Yesterday507
Total792492

Visitor Info

  • IP: 3.233.219.101

1398-10-28

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir