wrapper

اخبار شرکت

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان این‌که اشتغال زایی از اهداف طرح بازآفرینی است، گفت: ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور، جامعه هدف این طرح است.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری، محمد نهاوندیان در جلسه ستاد بازآفرینی استان آذربایجان شرقی با بیان این‌که طرح بازآفرینی شهری جزو اولویت‌های دولت است، اظهار کرد: این موضوع را به عنوان پروژه دارای اولویت ملی پیگیری کرده و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مختلف برای پیشبرد اهداف این طرح انجام گرفته و آئین نامه مربوطه نیز با جدیت دنبال می‌شود. اهمیت اجرای طرح بازآفرینی به اندازه‌ای زیاد است که علاوه بر وزارت راه و شهرسازی، معاونت اقتصادی ریاست جمهوری نیز به آن ورود کرده است.

وی با بیان این‌که زمین‌های دولتی باید از سوی شهرداری و استانداری استان شناسایی شود، گفت: رئیس جمهور خواسته‌اند تا زمین‌های دولتی در اختیار طرح‌ بازآفرینی شهری قرار گیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: دولت برای ساماندهی طرح‌های بازآفرینی عزم جدی دارد و در این شرایط اقتصادی حاکم در کشور، اهمیت این موضوع برای اشتغال‌زایی چندین برابر شده است.

نهاوندیان خاطرنشان کرد: با توجه این‌که دولت اهتمام ویژه‌ای در رابطه با طرح‌های بازآفرینی شهری دارد، هم تسهیلات بانکی و هم برای افزایش و تعمیق همکاری دستگاه‌های مربوطه در اجرای آن، آئین نامه هایی پیش بینی کرده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره دولت قصد تصدیگری در این امور را ندارد، گفت: بخش خصوصی باید در راستای توانمندسازی بافت شهری ناکارآمد پای کار آید اما نباید انتظار سودهای کلان را داشته باشد. بازآفرینی شهری یک حوزه مشارکت جدی برای بخش خصوصی بوده و امروز یک میدانی بوجود آمده که بخش خصوصی بتواند با توجیه اقتصادی در آن حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: همچنین اصلاح بافت‌های ناکارآمد در توسعه اجتماعی نیز تأثیر مؤثری دارد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور یادآوری کرد: در اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری، برای جابجایی جمعیت از بافت‌های پرخطر، زمین نیاز است و با توجه به تصمیم دولت و دستور رییس جمهوری، هر جا زمین دولتی مازاد وجود دارد، باید استفاده شود.

نهاوندیان تاکید کرد: تبریز می‌تواند پیشگام اجرای طرح بازآفرینی شهری به عنوان مصداق اصلاح اقتصادی باشد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: تبریز در میان کلان شهرهای کشور وضعیت ویژه ای از بابت سکونتگاه های غیررسمی دارد و دولت آماده است برای تسریع در ساماندهی این مناطق امکانات مورد نیاز را فراهم کند.

نهاوندیان خاطرنشان کرد: اینکه سطح وسیعی از مساکن غیرایمن و غیراصولی و بدون مجوز تبریز با درصد جمعیتی بسیار بالا در مجاورت گسل پرخطر تبریز قرار دارند، ایجاب می کند که موارد ویژه ای به طرح کشوری بازآفرینی شهری پایدار افزوده شود و اراضی جایگزین برای احداث مساکن جدید مکان یابی شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور، عصر پنجشنبه با حضور در یکی از محله های قدیمی تبریز به نام محله چوخورلار (گودی ها) از روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در مرکز این شهر بازدید کرد.

محمد نهاوندیان که در این بازدید از سوی استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز همراهی می شد، از نزدیک در جریان اجرای طرح بازآفرینی شهری و اصلاح و بازسازی بافت فرسوده شهر تبریز قرار گرفت.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در نخستین روز از سفر خود در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان آذربایجان شرقی حضور یافت و با مدیران حوزه شهری و فعالان بخش ساخت و ساز استان گفت و گو کرد.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today662
Yesterday849
Total764950

Visitor Info

  • IP: 3.231.212.98

1398-09-21

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir