wrapper

اخبار شرکت

هیئت اجرایی متشکل از معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان‌غربی، اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرداری با بسیج امکانات و منابع در راستای هم‌افزایی و سرعت‌دهی به روند اجرای برنامه جامع بازآفريني شهري تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در جلسه بررسی پروژه های بازآفرینی شهری آذربایجان غربی گفت: فعالیت‌های برنامه جامع بازآفريني شهري با سازوکار جدید انجام می شود و هیئت اجرایی باید اولویت‌بندی اقدامات را هرچه سریع‌تر اعلام کند.

سید محمد پژمان از اعطای تسهیلات بانکی و واگذاری اراضی برای جابه‌جایی ساکنان سکونتگاه‌های زیرکوهی در شهر ماکو خبر داد و افزود: تسهیلات بانکی به ارزش ۴٠٠میلیون‌ریال برای بازسازی این مساکن اعطا می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید زمینه بهبود کیفیت زندگی اجتماعی را با اعطای وام‌های ارزان‌قیمت، ودیعه مسکن و دیگر حمایت‌ها فراهم کرده، افزود: شایسته است همدلی و همیاری امروز مردم و مسئولان در کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان سیل برای اجرای اقدامات و فعالیت‌های پیشگیرانه و مقابله با حوادث احتمالی نیز تداوم یابد.

پژمان با تاکید بر اینکه خسارت وارده به زيرساخت‌ها و زیربناهای تعدادی از شهرها در پی جاری شدن سیل بسیار سنگین است، گفت: اجرای برنامه جامع بازآفريني شهري براساس زمان‌بندي کوتاه‌مدت و همراه با جلب مشارکت عمومی، احتمال بروز آسیب و صدمات حوادث غیرمترقبه را کاهش می‌دهد.

وی یادآور شد: فرایند اجرای برنامه بازآفرینی شهری بر پایه سود دهی و منافع انتفاعی قرار نگرفته و در این عرصه حفظ مصالح عمومی اصل است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: اقدامات مشترک برنامه جامع بازآفريني شهري باید چندبعدی باشند و سرانه‌های شهری باید در مناطق کم‌برخودار به میانگین معیارها نزدیک شود.

پژمان با اشاره به فعالیت گروه‌های تسهیل‌گر در محلات هدف، گفت: گروه‌های توسعه‌گر باید طرح‌هایی با ظرفیت بالای فنی، مهندسی و اقتصادی در بافت‌های ناکارآمد پیشنهاد دهند. اتصال به ظرفیت‌های مردمی، اجرای موفق طرح‌ها با هزینه کمتر را تضمین می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بر انجام اقدامات بازآفرینی شهری باتوجه به نیازسنجی بومی و محلی تاکید کرد و ادامه داد: محلات هدف در مطالعات اولیه باید فراتر از طرح‌های تفصیلی دیده شوند و ویژگی‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی پررنگ دیده شود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: طرح‌های انعطاف‌ پذیر با نگاه غيرانتفاعي که علاوه بر زمان‌بندی، مسائل محدوه مورد نظر را با دقت بررسی و مطالعه کرده باشد، کارآمد هستند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today29
Yesterday828
Total766388

Visitor Info

  • IP: 3.234.214.179

1398-09-24

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir