wrapper

اخبار شرکت

هیئت اجرایی متشکل از معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان‌غربی، اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرداری با بسیج امکانات و منابع در راستای هم‌افزایی و سرعت‌دهی به روند اجرای برنامه جامع بازآفريني شهري تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در جلسه بررسی پروژه های بازآفرینی شهری آذربایجان غربی گفت: فعالیت‌های برنامه جامع بازآفريني شهري با سازوکار جدید انجام می شود و هیئت اجرایی باید اولویت‌بندی اقدامات را هرچه سریع‌تر اعلام کند.

سید محمد پژمان از اعطای تسهیلات بانکی و واگذاری اراضی برای جابه‌جایی ساکنان سکونتگاه‌های زیرکوهی در شهر ماکو خبر داد و افزود: تسهیلات بانکی به ارزش ۴٠٠میلیون‌ریال برای بازسازی این مساکن اعطا می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید زمینه بهبود کیفیت زندگی اجتماعی را با اعطای وام‌های ارزان‌قیمت، ودیعه مسکن و دیگر حمایت‌ها فراهم کرده، افزود: شایسته است همدلی و همیاری امروز مردم و مسئولان در کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان سیل برای اجرای اقدامات و فعالیت‌های پیشگیرانه و مقابله با حوادث احتمالی نیز تداوم یابد.

پژمان با تاکید بر اینکه خسارت وارده به زيرساخت‌ها و زیربناهای تعدادی از شهرها در پی جاری شدن سیل بسیار سنگین است، گفت: اجرای برنامه جامع بازآفريني شهري براساس زمان‌بندي کوتاه‌مدت و همراه با جلب مشارکت عمومی، احتمال بروز آسیب و صدمات حوادث غیرمترقبه را کاهش می‌دهد.

وی یادآور شد: فرایند اجرای برنامه بازآفرینی شهری بر پایه سود دهی و منافع انتفاعی قرار نگرفته و در این عرصه حفظ مصالح عمومی اصل است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: اقدامات مشترک برنامه جامع بازآفريني شهري باید چندبعدی باشند و سرانه‌های شهری باید در مناطق کم‌برخودار به میانگین معیارها نزدیک شود.

پژمان با اشاره به فعالیت گروه‌های تسهیل‌گر در محلات هدف، گفت: گروه‌های توسعه‌گر باید طرح‌هایی با ظرفیت بالای فنی، مهندسی و اقتصادی در بافت‌های ناکارآمد پیشنهاد دهند. اتصال به ظرفیت‌های مردمی، اجرای موفق طرح‌ها با هزینه کمتر را تضمین می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بر انجام اقدامات بازآفرینی شهری باتوجه به نیازسنجی بومی و محلی تاکید کرد و ادامه داد: محلات هدف در مطالعات اولیه باید فراتر از طرح‌های تفصیلی دیده شوند و ویژگی‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی پررنگ دیده شود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: طرح‌های انعطاف‌ پذیر با نگاه غيرانتفاعي که علاوه بر زمان‌بندی، مسائل محدوه مورد نظر را با دقت بررسی و مطالعه کرده باشد، کارآمد هستند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today44
Yesterday523
Total734252

Visitor Info

  • IP: 3.231.228.109

1398-08-02

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir