wrapper

اخبار شرکت

معاون وزیر راه و شهرسازی  و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در سفر به خوزستان از اولویت بازآفرینی کوی منبع آب در شهر اهواز خبر داد.

به گزارش روابط شرکت بازآفرینی شهری ایران، سید محمد پژمان در بازدید از محلات هدف بازآفرینی شهر اهواز با بیان اینکه ضرورت رسیدگی به محله هدف منبع آب شهر اهواز کاملا مشهود است، گفت: بالغ بر 800 خانوار در کوی منبع آب اهواز نیاز به جابجایی دارند و باید پیش از اینکه حادثه نگران‌کننده‌ای رخ دهد جابه‌جایی آنها انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در موضوع جابجایی ساکنان کوی منبع آب اهواز، رضایتمندی مردم باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: جهت انتقال ساکنان محله هدف منبع آب اهواز، زمینی بالغ بر 20 هکتار در منطقه سپیدار اهواز در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: ظرف دو سه روز آینده قرارداد تهیه طرح منطقه سپیدار با مهندس مشاور به امضاء خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساکنین محدوده منبع آب اهواز که در معرض خطر نیستند، گفت:  براساس مطالعات مهندس مشاور با تغییرات و اصلاحاتی عده ای از ساکنین می توانند در محدوده هدف منبع آب اهواز زندگی کنند.

وی مقاوم سازی بناها، تعریض معابر عمومی، افزایش سرانه های خدمات عمومی شهری را از جمله  اقدامات اصلاحی در منطقه منبع آب اهواز دانست و گفت: اقدامات بازآفرینی در محدوده و محله منبع اهواز نیازمند همراهی و مشارکت جدی مردم و ساکنین است.

پژمان در ادامه از سند دار شدن واحدهای مسکونی در منطقه هدف بازآفرینی منبع آب اهواز خبرداد و گفت: مردم را باید از بلاتکلیفی مالکیت عرصه های زندگی خودشان که سند آنها متعلق به دولت است خارج کنیم و آنان را صاحب سند کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: صاحب سند شدن مردم، منوط به رعایت طرح و انجام بعضی از اقدامات ضروری قانونی توسط ساکنین است که باید انجام دهند تا از این فرصت و امتیاز خوبی که دولت در اختیار آنان گذاشته است، بتوانند استفاده کنند.

پژمان با بیان اینکه دولت برای اصلاح زیرساخت ها و تکمیل و ترمیم اقدامات روبنایی پروژه های بازآفرینی نقش جدی خواهد داشت، بیان کرد: دستگاه های عضو ستاد بازآفرینی استان خوزستان باید به دنبال شیوه های سرعت بخشی به پروژه های بازآفرینی باشند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با انتقاد از تشریفات و بوروکراسی اداری در موضوع بازآفرینی شهری گفت: برای سرعت بخشی به پروژه های بازآفرینی شهری باید از تشریفات اداری کم شود و موضوعات در بین دستگاه های اداری در رفت و آمد نباشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کند بودن اقدمات و تصمیم گیری های فرسایش را از جمله عوامل در سرعت بخشی در موضوع بازآفرینی شهری دانست.

 

 

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today74
Yesterday804
Total761409

Visitor Info

  • IP: 35.170.81.210

1398-09-18

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir