wrapper

اخبار شرکت

 مراسم گرامیداشت پنجاهمین سال تأسیس سازمان نوسازی شهر تهران با حضور محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، پیروز حناچی شهردار تهران، محمد پژمان مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و سایر مدیران و مسئولان مربوطه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه در پروژه‌های بازآفرینی شهری علاوه بر محله‌محوری به موضوعات دیگری چون برخورداری از طرح مصوب، مشخص و مردم‌محور توجه شود، گفت: باید تلاش کنیم اقدامات مربوط به بافت‌های فرسوده را با شتاب بیش‌تری انجام دهیم زیرا شهرهای در حاشیه گسل و ساختمان‌های بدون مقاومت در خطر تخریب و خسارات بسیار زیادی هستند و به همین دلیل باید با برنامه دقیق و مناسب نوسازی شوند.

اسلامی در این مراسم پروژه طراحی فضای فوقانی راه آهن تهران - تبریز را یکی از کیفیت‌بخش‌ترین پروژه‌های اجرایی برای زندگی مردم قلمداد کرد و گفت: این شیوه عملکرد عادلانه‌ترین و خردمندانه‌ترین شیوه در انتخاب طرح برتر بوده که از سوی هیئت داوران انجام می‌شود.

اسلامی افزود: ما در جهت بازآفرینی شهری بر داشتن یک طرح و نقشه مصوب باید تمرکز کنیم.

وی ادامه داد: خیلی خوب است که شورای شهر تهران از ظرفیت بیمه ها استفاده کنند.

اسلامی افزود: با برنامه ششم ۲۷۰۰ محله با اولویت یک در کشور شناسایی شدند که باید احیای بافت در آنها صورت گیرد و باید با تدابیری این بافت‌ها نوسازی شوند البته هر محله با اقتضائات خودش.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم در سال ۹۸ همه ایده ها و اندیشه هایمان را اجرایی کنیم و با همه مشوق های موجود رونق ساخت و ساز را هم شاهد باشیم.

وی ادامه داد: همه باید در جهت بازآفرینی شهری با تاکید بر محله محوری تلاش کنیم. نوسازی شهرها با مشارکت مردم و بر اساس ضوابط مصوب باید انجام شود.

سپس اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زمین، نقدینگی و کارت اعتباری مصالح سه مشوق اصلی برای رونق عرضه مسکن هستند، در پاسخ به این سوال که قرار است برای مسکن که از دغدغه‌های اصلی مردم است چه اتفاقی رخ دهد، اظهار کرد: در این خصوص وظیفه‌ای که وزارت راه و شهرسازی به موجب قانون بر عهده دارد تعادل بخشی بین عرضه و تقاضای مسکن است. به ویژه برای اقشار هدف برنامه که اقشار متوسط و کم درآمد جامعه هستند.

وی ادامه داد: برنامه وزارت راه و شهرسازی در این دوره ایجاد فرصت برای سازندگان و خود مردم است تا بتوانند با تسهیلاتی که ما برایشان قائل می‌شویم تولید مسکن را رونق دهند. برنامه قاطع ما پایدار سازی جریان تولید مسکن برای اقشار هدف است.

اسلامی گفت: همچنین برنامه‌ریزی برای آغاز ساخت 400 هزار واحد مسکونی در شهرهای مختلف که 100 هزار واحد آن در بافت‌های فرسوده است از دیگر برنامه‌های ما در این زمینه است.

وی ادامه داد: بحث ساخت 400 هزار واحد جدید هم آغاز شده در زمستان 97 تا پیش از نوروز ساخت حدود 47 هزار واحد شروع شد تا نیمه امسال 80 هزار واحد دیگر نیز شروع می‌شود. حدود 50 هزار واحد مسکونی دیگر نیز توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه کار مهمی که ما انجام دادیم این است که زمین را واگذار می‌کنیم و نمی‌فروشیم، گفت: این به این معناست که زمین را به صورت مشارکت واگذار می‌کنیم تا سازنده نخواهد پولش را برای خرید مسکن هزینه کند. بنابراین در گام اول این موضوع مهمترین مشوق است. گام دومی که انجام دادیم تقویت تولید و عرضه مسکن است. در شورای پول و اعتبار وامی که برای ساخت تعلق می‌گرفت را نسبت به مصوبه قبلی حدود 65 درصد افزایش دادیم و این وام بعد از ساخت به خریدار منتقل می‌شود. در تلاش برای تقویت عرضه هستیم و تولیدکننده را هم تشویق می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی درباره گام سوم برای رونق تولید مسکن گفت: صدور کارت اعتباری مصالح یا ایجاد بازار تعهدی مصالح سومین گام در این زمینه است، یک شرکت مشترک توسط بنیاد مسکن و بانک مسکن ایجاد شده است که مصالح را به صورت انبوه و با تخفیف قابل ملاحظه تحویل می‌گیرند و به وسیله کارت اعتباری در اختیار سازندگان یا مردم قرار می‌دهند، تا آنها با مصالح ارزان و با کیفیت خانه‌ها را بسازند. بدین ترتیب سه عامل مهم زمین، نقدینگی و کارت اعتباری مصالح مشوق‌هایی است که برای عرضه مسکن فراهم کردیم.

وی با تاکید دوباره بر این که این پروژه‌ها مسکن اجتماعی نیستند، گفت: اینها خانه‌هایی هستند که مختص قشر متوسط و کم درآمد است و آنها را در مناطقی احداث می‌کنیم که زمین را ما واگذار می‌کنیم و سازنده سود خود را از محل امتیازاتی که می‌دهیم خواهد برد.

اسلامی در پاسخ به این سوال که شنیده شده در محله سیروس شهر تهران قرار است پروژه‌هایی از سوی وزارت راه اجرا شود، گفت: قطعا بازآفرینی شهری یکی از اولویت‌هاست. در این زمینه تعامل خوبی بین وزارت راه و شهرداری تهران وجود دارد که شهرداری با شرکت بازآفرینی شهری ایران طبق تفاهم انجام شده و با توجه به ظرفیت‌های قانونی چند محله‌ای که در اولویت هستند مورد اجرا قرار می‌دهند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today754
Yesterday1289
Total763378

Visitor Info

  • IP: 3.95.131.208

1398-09-19

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir