wrapper

اخبار شرکت

معاون وزیر راه و شهرسای از نوسازی 520 واحد مسکونی در محله سیروس تهران خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد پژمان، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در حاشیه مراسم مبادله تفاهم‌نامه همکاری مشترک بازآفرینی شهری محله‌های هدف شهر تهران که بین وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران منعقد شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده در سطح کشور عزم ملی را می‌طلبد، گفت: دستگاه ها در اجرای این پروژه باید با یکدیگر همکاری داشته باشند و نباید این تصور به وجود بیاید که نوسازی بافت فرسوده تنها وظیفه یک دستگاه است.

وی با تاکید بر اینکه از شهرداری انتظار داریم در اجرای پروژه بازآفرینی شهری تمام امکانات خود را در اختیار سایر دستگاه ها قرار دهد و هزینه های صدور پروانه ساختمان را از واحدهای درون بافت های فرسوده دریافت نکند، گفت:  عقب‌افتادگی‌های مفرطی که در بافت‌های فرسوده و حاشیه شهرها وجود دارد نیاز به‌پای کار آمدن همه دستگاه ها دارد.  

وی ادامه داد: مشکل اصلی برای نوسازی بافت های فرسوده تاکنون این بوده که انجام این طرح تنها وظیفه یک دستگاه قلمداد می شد اما هم اکنون با انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بازآفرینی شهری محله‌های هدف شهر تهران فاصله بین ما و شهرداری برداشته شد و در قالب یک نهاد قدم برداشتیم.

پژمان با اشاره به فعالیت مشترک شرکت بازآفرینی شهری ایران و شهرداری در راستای نوسازی بافت های فرسوده، ادامه داد: با این نهادسازی جدید ما تمام اختیارات و امکانات وزارت راه و شهرسازی را به میدان آوردیم و با حضور یک جمع مدیریتی متشکل از طرفین و با  توسعه گر این مسیر را کوتاه کردیم تا پروسه تصمیم‌گیری را سرعت بخشیم.

وی تصریح کرد: عدم وجود نهادی یکپارچه و احساس تعلق نداشتن همه دستگاه‌ها در انجام نوسازی بافت های فرسوده به عنوان دو مشکل بزرگ در این مسیر تلقی می شدند که از این پس در قالب نهادسازی صورت گرفته بخش بزرگی از این مشکلات مرتفع شده می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ادامه پروژه نوسازی بافت فرسوده در محله سیروس، گفت: 4.4 هکتار از محله 40 هکتاری سیروس برای اجرای پروژه نوسازی بافت فرسوده انتخاب شده است.

وی ادامه داد: پیش از این هم پروژه‌های نوسازی بافت فرسوده در این محله به اجرا درآمده است که از این تعداد ۲۲ هزار متر زمین در اختیار مردم را تملک کرده‌ایم و مابقی پروژه را هم امیدواریم با مشارکت خود مردم به اجرا برسانیم.

 پژمان افزود: در حال حاضر 20میلیون تومان در تهران و 15میلیون تومان در سایر شهرها وام ودیعه مسکن با سود 9درصد به ساکنان بافت فرسوده داده می‌شود تا نسبت به اسکان موقت خود اقدام کنند و ساکنین بافت فرسوده می‌توانند از این تسهیلات در جهت اجاره مسکن استفاده کنند تا زمانی که واحدها تحویل آنها داده شود. البته اگر افزایش رقم دو تا سه درصدی سود تسهیلات برای مردم قابل‌تحمل باشد، سقف این تسهیلات می‌تواند به مبلغ ۳۰ میلیون تومان برسد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: توسعه گران و بخش خصوصی در محله سیروس تنها وظیفه ساخت واحد مسکونی را ندارند بلکه باید یک مجموعه خدماتی شامل فضای فرهنگی، آموزشی، ورزشی و سایر امکانات را هم نوسازی و تحویل دهند، اما در مجموع، برآورد‌ها حاکی از آن است که باید در این پروژه ۵۲۰ واحد مسکونی نوسازی شود.

پژمان تأکید کرد: ۵۲ واحد مسکونی در محله سیروس آماده واگذاری به مردم است و ساکنان بافت‌های فرسوده در این محله می‌توانند ملک خود را با این ۵۲ واحد معاوضه کنند و یا از این تعداد واحد برای اسکان موقت متقاضیان استفاده شود.

پژمان، شرایط معاوضه املاک فرسوده را ارزش روز این املاک دانست و گفت: این شرایط در صورتی است که ما درصدی امتیاز اضافه‌تر نیز به مردم خواهیم داد.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today691
Yesterday641
Total793239

Visitor Info

  • IP: 35.168.111.191

1398-10-29

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir