wrapper

اخبار شرکت

نشست مشترک معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون وزیرکشور با تاکید بر دستیابی به مدلی مورد توافق در خصوص نحوه فعالیت دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی در شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سید محمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به برخی از تجربیات نهادهای مختلف در محلات و محدوده های هدف بازآفرینی شهری بر لزوم همکاری بیشتر میان دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی فعال در این محدوده‌ها تاکید کرد.

سید محمد پژمان از همکاری هر چه بیشتر با سازمان امور اجتماعی وزارت کشور استقبال کرد و گفت: با توجه به گستردگی محدوده ها و محلات هدف ظرفیت‌های فراوانی برای حضور و همکاری دستگاه های مختلف در این محدوده‌ها وجود دارد.

او خواستار تدوین و اجرای سناریوهای خروج همه دستگاه های دولتی که دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی در محدوده های هدف بازآفرینی شهری راه اندازی کرده اند و واگذاری امور اجرایی به مدیریت شهری در چارچوب قوانین مرتبط شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی  همچنین اولویت اقدامات دستگاه های عضو ستاد به ویژه سازمان امور اجتماعی را مصوبات ستادهای شهرستانی و استانی دانست.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تاکید کرد: کمیته فرماندهی برای انتخاب محلات هدف راه اندازی دفاتر و پیشبرد برنامه تسهیلگری تشکیل شود تا همه دستگاه ها از طریق دفاتر فعال محلی خدمات خود را ارئه کنند و محوریت اجرای برنامه ها مدیریت شهری در نظر گرفته شود.  

در ادامه این نشست، تقی رستم‌وندی، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور مبنای فعالیت این سازمان در محدوده‌ها و محلات هدف را همکاری و مشارکت با وزارت راه و شهرسازی دانست.

او خاطر نشان کرد: با نظارت های مکرر، سازمان امور اجتماعی کشور کمترین همپوشانی ممکن را در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی با سایر دستگاه های مربوطه داشته و همواره سعی بر هم افزایی و همکاری با نهادهای مختلف از جمله وزارت راه و شهرسازی داشته است.

رستم وندی تاکید کرد: این سازمان آگاه‌سازی مردم- توانمند سازی و شبکه سازی مردم، ارتقای روابط میان مردم و دستگاه‌های دولتی و بهره گیری از پتانسیل سازمان های مردم نهاد و خیریه را در اولویت اقدامات خود داشته است. هم اکنون تعداد دفاتر تسهیل گری که توسط سازمان امور اجتماعی راه اندازی شده، 167 دفتر است.

مجتبی علوی مقدم، معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اسناد فرادست قانونی از سال 1388 تاکنون در خصوص راه اندازی دفاتر تسهیل گری در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی گفت: دستگاه های ذینفوذ باید برای فعالیت در محدوده‌ها و محلات هدف هماهنگ شوند و از اقدامات موازی و جزیره ای  اجتناب کنند.

او همچنین بر لزوم آسیب شناسی راه اندازی دفاتر تسهیل گری و سایر دفاتر توسعه محلی به منظور اتخاذ رویه های هماهنگ و کارآمد تاکید کرد.

 

 

 

 

 

                   

   
 
   

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today90
Yesterday711
Total793349

Visitor Info

  • IP: 3.229.142.175

1398-10-30

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir