wrapper

اخبار شرکت

معاون وزیر راه و شهرسازی از پرداخت تسهیلات ودیعه اسکان موقت در کلانشهرها تا سقف 30 میلیون تومان و در سایر شهرها تا سقف 22.5 میلیوون تومان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سیدمحمد پژمان در خصوص جزئیات دریافت تسهیلات موقت ودیعه مسکن گفت: این تسهیلات در راستای اجرایی شدن برنامه ملی بازآفرینی شهری در خصوص نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی فرسوده در محلات هدف در دستور کار قرار گرفت. شیوه نامه ای با عنوان معرفی و پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت و ودیعه اسکان موقت هم برای آن تهیه شد که 20درصد اعتبارات تبصره (18) قانون بودجه سال 1397 به آن تخصیص داده می شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه مالکان واحدهای مسکونی در محلات هدف بازآفرینی به منظور تهیه مسکن موقت در طول زمان نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی خویش می توانند به دریافت تسهیلات ودیعه اسکان موقت (وام ودیعه مسکن) اقدام کنند، افزود: مبلغ این وام برای هر واحد مسکونی در کلانشهرها حداکثر30 میلیون تومان و در سایر شهرها حداکثر 22 میلیون و 500 هزار تومان است که دوره بازپرداخت آن براساس مقررات داخلی بانک مسکن تا 30 ماه در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه این وام بخشی از هزینه ودیعه اسکان موقت را پوشش می دهد، بیان کرد: این تسهیلات در کلانشهرها تا سقف 20 میلیون تومان و در سایر شهرها تا سقف 15 میلیون تومان است که نرخ سود آن 9 درصد محاسبه می شود. در صورتی که افراد تا سقف در نظر گرفته شده (در کلانشهرها حداکثر30 میلیون تومان و در سایر شهرها 22 میلیون و 500 هزار تومان) متقاضی تسهیلات اسکان موقت باشند، مابقی آن با سود 18 درصد محاسبه می شود و سود تسهیلات (9 و 18 درصد) به صورت میانگین 12 درصد محاسبه خواهد شد.

به گفته پژمان، متقاضیان برای دریافت تسهیلات ودیعه اسکان موقت می توانند با مراجعه به سایت سامانه ثبت نام تسهیلات بازآفرینی به آدرس Facility.udrc.ir با بارگذاری مدارک مورد نیاز نظیر سند منزل مسکونی و پروانه ساخت و همچنین انتخاب گزینه "متقاضی ودیعه مسکن موقت هستم" نسبت به ارائه درخواست این تسهیلات اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پرداخت این تسهیلات با وثیقه گذاشتن سند منزل مسکونی که بهسازی و نوسازی می شود، نزد بانک پرداخت کننده تسهیلات، امکان پذیر است و تضامین دیگری برای دریافت این وام نیاز نیست، افزود: پس از ثبت اطلاعات در سامانه ثبت نام تسهیلات بازآفرینی، متقاضی به بانک معرفی می شود و بعد از ارائه مدارک مورد نیاز به بانک، تسهیلات ودیعه اسکان موقت به وی پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در پایان تاکید کرد که وام ودیعه اسکان موقت ویژه افراد ساکن در محدوه های هدف بازآفرینی شهری است و این تسهیلات به افراد خارج از این محدوده ها قابل پرداخت نیست.

مبالغ وام ودیعه اسکان موقت و سود آن به شرح زیر است:

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today757
Yesterday1289
Total763381

Visitor Info

  • IP: 3.95.131.208

1398-09-19

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir