wrapper

اخبار شرکت

معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر به استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه دولت به ساکنان بافت‌های فرسوده شهری تسهیلات نوسازی یارانه‌ای می‌دهد، به مردم توصیه کرد، از وام ۶درصدی بازآفرینی برای نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی خود استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت سیدمحمد پژمان، در حاشیه جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان خراسان‌شمالی در جمع خبرنگاران گفت: شرکت بازآفرینی شهری ایران مسائل و موضوعات مربوط به بازآفرینی را در سه حوزه واحدهای مسکونی، خدمات زیرساختی و خدمات روبنایی دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه ساکنان در بافت‌های فرسوده می‌بایست از مشوق‌های دولتی در راستای بهسازی و بازسازی منازل خود بهره ببرند٬ افزود: ساکنان منازل مسکونی بافت‌های حاشیه شهر باید با استفاده از مشوق‌ها، تخفیفات و تسهیلات بانکی که دولت در قالب وام‌های یارانه‌ای در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد در جهت نوسازی و بازسازی منازل مسکونی خود استفاده کنند.

شرکت بازآفرینی شهری ایران اختیارات ملی خود را به هیئت‌های اجرایی استانی تفویض کرده است

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه بیش از دو هزار پروژه در کشور در حوزه بازآفرینی شهری در دست اقدام است٬ خاطرنشان کرد: اختیارات و امکانات شرکت بازآفرینی شهری ایران در قالب هیئت‌های اجرایی بازآفرینی به استان ها تفویض اختیار شده است تا با انسجام و هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی مشکلات بازآفرینی شهری در هر استان تعیین‌تکلیف شود.

در بازآفرینی شهری دستگاهی وجود ندارد که نقش نداشته باشد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران یکی از سیاست‌های محوری دولت را بازآفرینی شهری عنوان کرد و افزود: پروژه‌های بازآفرینی شهری به تمام موضوعات زندگی مردم می‌پردازد و هرکدام از این شاخص‌ها به یک دستگاه اجرایی مربوط می‌شود؛ لذا در حوزه نوسازی و بازآفرینی شهری دستگاهی وجود ندارد که نقش نداشته باشد. بنابراین دستگاه‌های اجرایی باید با تمامی توان و ظرفیت‌های خود در جهت حل مشکلات بافت‌های فرسوده گام بردارند.

سازمان برنامه و بودجه در مبادله موافقتنامه و تامین اعتبار بازآفرینی اهتمام ورزد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: انتظار می‌رود سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به تسریع مبادله موافقتنامه‌ها و تامین اعتباری که از محل صندوق ملی توسعه با موافقت مقام معظم رهبری( مدظله العالی) برداشته شده ، جدیت بیشتری از خود نشان دهد.

تاکنون شش هزار نفر تسهیلات بازآفرینی را دریافت کرده‌اند

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به این‌که تاکنون شش هزار نفر از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات  نوسازی شده‌اند٬ گفت: منابع ۲۰هزار فقره تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار بانک‌ها قرار گرفته و تا به امروز٬ ۱۸ هزار نفر از افرادی که پروانه بافت‌های فرسوده را دریافت و متقاضی اخذ تسهیلات هستند به بانک‌ها معرفی شده اما تنها شش هزار نفر تسهیلات دریافت کردند و مابقی در حال تکمیل پرونده جهت دریافت وام می‌باشند.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today78
Yesterday553
Total815268

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-12-04

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir