wrapper

اخبار شرکت

سید مجتبی علوی مقدم معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران، در ششمین جلسه از سلسله نشست های تخصصی، توجیهی و برنامه ریزی دفاتر تسهیل گری طرح بهسازی و بازآفرینی محلات هدف بافت پیرامون حرم مطهر رضوی گفت: به منظور پیشگیری از موازی کاری و اقدامات جزیره ای و همچنین همسان سازی اقدامات دستگاه های مختلف در جهت پیشبرد اهداف و چشم اندازهای شرکت بازآفرینی شهری ایران، دفاتر تسهیلگری محلات باید به عنوان مرجع تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف دست اندرکار در امر بهسازی و بازآفرینی محلات هدف مدنظر قرار گیرند.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، علوی مقدم با اشاره به تشکیل هیئت های اجرایی بازآفرینی شهری در استان ها گفت: هیئت اجرایی بازآفرینی شهری استان ها متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیرکل راه و شهرسازی و شهردار است و هرگونه تصمیم گیری در زمینه بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های ناکارآمد برعهده این هیئت ها خواهد بود. البته  این هئیت ها تحت نظر استاندار فعالیت می کنند.

او با بیان اینکه هرگونه تصمیم گیری در زمینه بازآفرینی سکونتگاه‌های غیر رسمی و بافت‌های ناکارآمد برعهده این هیئت ها خواهد بود، افزود: اختیارات شرکت بازآفرینی شهری ایران به هئیت اجرائی بازآفرینی شهری استان ها واگذار می شود تا بتوانند سریعتر و دقیق ترتصمیم گیری و عملیاتی کنند. به عبارت دیگر این دفاتر در اجرای برنامه های مدیریت شهری در بازآفرینی محلات هدف نقش محوری را دارند.

علوی مقدم با اشاره به اینکه در محلات هدف تنها باید یک دفتر تسهیل گر از سوی دستگاه های حاکمیتی مستقر باشد در ادامه گفت: با استفاده از ظرفیت و توان متخصصان، معتمدین و تشکل های مردمی هر محله در ترکیب مشورتی اعضای این دفاتر باید کوشید تا بستر زمینه گسترش مشارکت شهروندان در طرح های بازآفرینی و مردم محور کردن این طرح ها فراهم آید .

معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران، با بیان اینکه تهیه پیوست های اجتماعی و فرهنگی در طراحی و اجرای برخی از پروژه های بازآفرینی شهری در گذشته به عنوان یکی از نواقص مهم مطرح بوده است، گفت: شناخت ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی و بررسی دقیق معضلات و چالش های پیش روی اجرای طرح ها از دیدگاه شهروندان و ساکنین محلات هدف، باید مورد توجه دفاتر تسهیل گری باشد، تا با احصاء این موارد و بررسی همه جانبه آن ها با هماهنگی و همکاری مشاوران و متخصصان، در تهیه پیوست های فرهنگی و اجتماعی طرح های بازآفرینی محلات هدف مورد استفاده قرار گیرد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today142
Yesterday654
Total759708

Visitor Info

  • IP: 3.95.131.208

1398-09-16

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir