wrapper

حمایت از پایان‌نامه

دومین کارگاه از مرحله دوم دوره های آموزشی در استان خوزستان با عنوان «ارائه و تشریح نفش ظرفیت سازی در فرآیند باز افرینی شهری » برگزار گردید .

دومین کارگاه از مرحله دوم دوره های  آموزشی احیاء و  بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در استان خوزستان با عنوان «ارائه و تشریح نفش ظرفیت سازی در فرآیند باز افرینی شهری »  با همکاری دفتر مطالعات کاربردی و امور ترویجی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران ، اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهر سازی استان خوزستان و شرکت مهندسین مشاور شهر اندیش  آمایش و با حضور مدیران ، کارشناسان امور شهری در سالن کنفرانس هتل بوستان سازمان آبو برق استان خوزستان در شهر اهواز برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران«در ابتدای این نشست مهندس پیروانه به نمایندگی از شرکت مهندسین مشاور شهر اندیش ضمن خیر مقدم به حضار از  زحمات مدیر و کارشناسان دفتر مطالعات کاربردی و امور ترویجی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران به جهت فراهنم نمودن دورده آموزشی در استان خوزستان و همچنین اساتید دوره و عوامل اجرایی تشکر کرد .

ایشان در ادامه   سخنان خود به تشریح اهداف برگزاری دوره های آموزشی باز افرینی شهری  در استان خوزستان پرداخت  

 پنبه دانه پور» رئیس اداره عمران و بهسازی شهری خوزستان  نیز در این نشست  با اشاره به ضرورت افزایش مشارکت مردمی ، مدیران ،  دستگاهها و سازمان های مدیریت شهریدر تحقق اهداف باز آفرینی شهری اظهارداشت :  برای تحقق سیاست بازآفرینی شهری باید مشارکت های مردمی و همچنین مشارکت دستگاههای مسئول در سطح کشور و استان افزایش یابد تا بتوانیم در محدوده بافت های ناکارآمد شهری و سکونتگاههای غیر رسمی ، پروژه های بهسازی ، نوسازی را اجرایی کرده و کیفیت زندگی شهروندان این مناطق را ارتقا دهیم

دکتر خانم مهدیه پور شاد  مدرس این دوره از کارگاه آموزشی ضمن ارائه مفاهیم ، مبانی و اصول " ظرفیت سازی "در جامعه و بویژه جوامع محلی ، اهدافی را که در بخش ظرفیت سازی دنبال می شود را تشریح کرد .

ایشان  درادامه این کارگاه آموزشی ،موضوعات مورد نظر در فرآیند ظرفیت سازی از جمله ویژگی آموزش ها ، ارتقا مهارت های فنی و انتقال دانش ، اجرای فعالیت اجرایی و عملی ، تجارب و درس آموزه های خود در پروژه های موفق و ناموفق ، ظرفیت در مسیر ارتقاسرمایه ها و...ارائه و در زمینه های مزبور  با حاضرین به تعامل پرداخت .

گفتنی است کارگاه عملی و کارگرو های مختلف  مشارکتی دراین کارگاه آموزشی تشکیل  ،  همچنین موضوعاتی نظیر راهبردهای توسعه شهری ، اصول اقدام و عمل راهبردها ، مشارکت ، نظریه های مشارکتی ، سطوح مشارکت ، الگوهای سازمانی و نهادی مشارکت ، بسترهای لازم به منظور تخقق مشارکت و راهبردها و خط مشی ها ، شربرای مشارکت نیز مطرح گردید .

 

 

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today126
Yesterday784
Total340551

Visitor Info

  • IP: 54.80.103.120

1397-02-03

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir