wrapper

حمایت از پایان‌نامه

دومین کارگاه از مرحله دوم دوره های آموزشی در استان خوزستان با عنوان «ارائه و تشریح نفش ظرفیت سازی در فرآیند باز افرینی شهری » برگزار گردید .

دومین کارگاه از مرحله دوم دوره های  آموزشی احیاء و  بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در استان خوزستان با عنوان «ارائه و تشریح نفش ظرفیت سازی در فرآیند باز افرینی شهری »  با همکاری دفتر مطالعات کاربردی و امور ترویجی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران ، اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهر سازی استان خوزستان و شرکت مهندسین مشاور شهر اندیش  آمایش و با حضور مدیران ، کارشناسان امور شهری در سالن کنفرانس هتل بوستان سازمان آبو برق استان خوزستان در شهر اهواز برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران«در ابتدای این نشست مهندس پیروانه به نمایندگی از شرکت مهندسین مشاور شهر اندیش ضمن خیر مقدم به حضار از  زحمات مدیر و کارشناسان دفتر مطالعات کاربردی و امور ترویجی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران به جهت فراهنم نمودن دورده آموزشی در استان خوزستان و همچنین اساتید دوره و عوامل اجرایی تشکر کرد .

ایشان در ادامه   سخنان خود به تشریح اهداف برگزاری دوره های آموزشی باز افرینی شهری  در استان خوزستان پرداخت  

 پنبه دانه پور» رئیس اداره عمران و بهسازی شهری خوزستان  نیز در این نشست  با اشاره به ضرورت افزایش مشارکت مردمی ، مدیران ،  دستگاهها و سازمان های مدیریت شهریدر تحقق اهداف باز آفرینی شهری اظهارداشت :  برای تحقق سیاست بازآفرینی شهری باید مشارکت های مردمی و همچنین مشارکت دستگاههای مسئول در سطح کشور و استان افزایش یابد تا بتوانیم در محدوده بافت های ناکارآمد شهری و سکونتگاههای غیر رسمی ، پروژه های بهسازی ، نوسازی را اجرایی کرده و کیفیت زندگی شهروندان این مناطق را ارتقا دهیم

دکتر خانم مهدیه پور شاد  مدرس این دوره از کارگاه آموزشی ضمن ارائه مفاهیم ، مبانی و اصول " ظرفیت سازی "در جامعه و بویژه جوامع محلی ، اهدافی را که در بخش ظرفیت سازی دنبال می شود را تشریح کرد .

ایشان  درادامه این کارگاه آموزشی ،موضوعات مورد نظر در فرآیند ظرفیت سازی از جمله ویژگی آموزش ها ، ارتقا مهارت های فنی و انتقال دانش ، اجرای فعالیت اجرایی و عملی ، تجارب و درس آموزه های خود در پروژه های موفق و ناموفق ، ظرفیت در مسیر ارتقاسرمایه ها و...ارائه و در زمینه های مزبور  با حاضرین به تعامل پرداخت .

گفتنی است کارگاه عملی و کارگرو های مختلف  مشارکتی دراین کارگاه آموزشی تشکیل  ،  همچنین موضوعاتی نظیر راهبردهای توسعه شهری ، اصول اقدام و عمل راهبردها ، مشارکت ، نظریه های مشارکتی ، سطوح مشارکت ، الگوهای سازمانی و نهادی مشارکت ، بسترهای لازم به منظور تخقق مشارکت و راهبردها و خط مشی ها ، شربرای مشارکت نیز مطرح گردید .

 

 

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today86
Yesterday697
Total472741

Visitor Info

  • IP: 54.198.212.30

1397-08-01

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir