معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت : دولت توجه بسیار جدی و زیادی به منظر راه و ایمنی راه‌ها در کشور دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه هر اقدامی در زمینه «معماری راه» باید از منظر ایمنی صورت گیرد، گفت: با توجه به اقدامات و دغدغه‌های وزیر راه و شهرسازی در دولت یازدهم، این دولت توجه بسیار جدی و زیادی به منظر راه و ایمنی راه‌ها در کشور دارد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، «داوود کشاورزیان» رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در پنجمین و آخرین جلسه از سلسله نشست‌های «معماری و منظر راه» که در شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران برگزار شد، گفت: بحث منظر راه بحث جدیدی در کشور نیست و آیین‌نامه و راهکارهایی برای این بخش از صنعت راه و جاده‌سازی وجود دارد که متاسفانه توجه جدی به آن نشده بود؛ با این حال، دو سال است که توجه به منظر راه‌های کشور جدی‌تر شده است.

کشاورزیان با اشاره به ادغام دو وزارتخانه «مسکن و شهرسازی» و «راه و ترابری»،گفت: با این ادغام، توجه به مسائل اجتماعی در شهرسازی و سرمایه‌گذاری بر روی آن بیشتر شده است و به «معماری راه» توجه جدی‌تری می‌شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصریح کرد: در این راستا کارگروه‌هایی تشکیل شد و به مطالعه سوابق تاریخی، تجربیات و شواهد در کشور و دیگر کشورها پرداخته است تا به الگو و دستورالعملی برای معماری راه‌ها و منظر راه برسیم؛ که نتیجه آن برگزاری نشست کارشناسی با حضور اساتید، صاحب‌نظران و کارشناسان بود.

وی با تاکید بر اینکه به این‌که اولویت اول در وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری با «ایمنی» است، گفت: در بعد معماری راه و منظر راه هر اقدامی بخواهد صورت بگیرد باید از منظر ایمنی و در راستای ایمنی راه‌ها به آن پرداخته شود.

کشاورزیان در پایان گفت: اگر الزامات در بحث احداث راه‌ها به درستی اجرا شود، قطعا تاثیر بسزایی در ایمنی و منظر راه‌ها در کشور خواهد داشت.