wrapper

نشست‌ و همایش‌

مباحثه تخصصی « نوسازی مشارکتی محله در بافت فرسوده شهری: دفاتر تسهیل‌گری محلات تهران » برگزار می‌شود.

 

 مباحثه تخصصی « نوسازی مشارکتی محله در بافت فرسوده شهری: دفاتر تسهیل‌گری محلات تهران » برگزار می‌شود.

     وسعت روز افزون بافت های فرسوده در کشور از یکسو، وجود ابعاد گوناگون و متنوع اجتماعی، اقتصادی، فنی، حقوقی، مدیریتی و محیط زیستی این بافتها از سوی دیگر و بالاخره احتمال وقوع زلزله، موضوع نوسازی را با موج تازه ای از توجه به مساله بافتهای فرسوده بویژه در سال های گذشته روبه­رو نموده است. این اهمیت خود را به شکل­های گوناگونی نظیر وضع قوانین، ایجاد بسترهای اجرایی و سیاست­گزاری نشان داده است؛ اما با وجود این اقدامات هنوز نظام اجرایی ، سیاستگزاری و حقوقی کشور در حل متفق و متحد مسائلی چون چگونگی حل معضل بافتهای فرسوده و اقدام به نوسازی آنها با یکدیگر چالش دارند. به نظر می رسد با گذشت نزدیک به دو دهه از اقدامات در جهت نوسازی بافتهای فرسوده در کشور، وقت آن فرار رسیده است تا با بهره گیری از عقاید و ایده های صاحب نظران نوسازی شهری، در چارچوبی علمی به نقد و بررسی اندیشه ها و اقدامات گذشته پرداخته و با واکاوی و تحلیل همه جانبه تجربه های پیشین رویکردهای مناسب جهت کاربست در امر نوسازی بافتهای فرسوده کشور را تعیین نماییم. براین اساس به همت آقای دکتر علیرضا عندلیب و مساعدت شرکت عمران و بهسازی شهری ایران (مادر تخصصی)، دفتر سوم سلسله مباحثات موضوعی شرکت مادر به موضوع بررسی و نقد رویکردها و الگوهای نوسازی مشارکت محله در بافت فرسوده شهری اختصاص یافت. این دفتر که از 4 مباحثه تخصصی تشکیل شده است در راستای تحقق اهدافی نظیر

-         بهره برداری حداکثری و بهینه از هزینه کرد دست اندرکاران برگزاری؛

-         مفید بودن و اثر بخش تر نمودن نشست ها برای برگزار کنندگان و شرکت کنندگان؛

-         کشف ابهامات و یافتن پاسخ سوالاتی که مقوله نوسازی را به مساله­ای لاینحل تبدیل کرده است؛

برنامه ریزی شده و در تلاش است تا با اتکا به شیوه ای جدید در برگزاری ضمن دستیابی به اهداف مذکور سهمی هرچند کوچک در توفیق و تسریع نوسازی بافتهای فرسوده ایفا کند.

      بر این اساس دومین مباحثه از دفتر سوم سلسله مباحثات موضوعی شرکت مادر با موضوع « نوسازی مشارکتی محله در بافت فرسوده شهری: دفاتر تسهیل‌گری محلات تهران » در نظر گرفته شده است که روز یکشنبه مورخ 9 آذر ساعت 14 الی 16 با حضور آقایان دکتر فریدون درویش‌زاده  و دکتر پرویز پیران در محل سالن اجتماعات شرکت مادر به نشانی بالاتر از میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 51 تشکیل می­گردد، حضور بهم رسانید.دبیر علمی این سلسله مباحثات آقای دکتر علیرضا عندلیب می باشند.

      لذا از کلیه علاقمندان دعوت می شود تا در مباحثه مذکور حضور بهم رسانند. پیشاپیش از حضور گرم شما کمال تشکر را داریم . جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 55433297 تماس حاصل فرمائید.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today488
Yesterday754
Total629176

Visitor Info

  • IP: 54.87.61.215

1398-02-30

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir