wrapper

نشست‌ و همایش‌

روز ملی تشکل‏‌ها و مشارکت‏‌های اجتماعی؛ شکوفایی اجتماعی با پیوند مدبرانه و پرامید دولت و ملت

در راستای بزرگداشت فعالیت‏‌های داوطلبانه و انسان‏ دوستانه تشکل‏‌ها و سازمان‌‏های مردم نهاد روز ۲۲ مرداد را بعنوان روز ملی تشکل‏‌ها و مشارکت‏‌های اجتماعی پاس می‏‌داریم. این روز به همت دولت تدبیر و امید بعنوان روزی ملی در کشور نامگذاری شده است تا نشانی باشد از لزوم همراهی و همیاری تشکل‌‏های مردمی و دولت به منظور تحقق راستین معنای مشارکت ؛ مشارکتی که پیش‏شرط بهترسازی جوامع محلی و فضاهای شهری است.

این نامگذاری فقط به بزرگداشت یک روز محدود نمی‏‌شود، حدود سه سال پیش سند ملی راهبردی احیاء، بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافت‌‏های فرسوده و ناکارآمد شهری(سندملی بازآفرینی شهری پایدار) باهدف جلب همکاری و مشارکت کلیه دستگاه‌های مرتبط درفرایندب ازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف مصوب شد.

این سند به منظور حفظ حقوق شهروندی، ارتقای کیفیت زندگی، بازیابی هویت شهری و اعمال حکمروایی محلی پیگیری شده است که این اهداف بدون حضور تمامی کنشگران این عرصه بخصوص تشکل‏‌ها و سازمان‏‌های مردم ‏نهاد مقدور نخواهد بود.

از این رو شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، ظرفیت‏‌سازی و نهادسازی رابه عنوان یکی از نه گام کلیدی در تبیین، توسعه و اجرای سیاست بازآفرینی شهری مطرح و پیگیری می‏‌نماید که تقویت نقش سازمان‏‌های مردم نهاد (سمن‏‌ها) یکی از اصلی‏ ترین اقدامات در این زمینه است .

همچنین پیرو سیاست‏‌های مسئولیت اجتماعی وزارت راه و شهرسازی به عنوان یک نهاد حاکمیتی با آگاهی از اهمیت آثار و پیامدهای اقدامات خود در اجتماعات انسانی و محیط زیست، هر فعالیت داوطلبانه و مردمی در این زمینه ارج نهاده می‏‌شود.

امید است از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل‌های مردمی بتوان سبب ساز پیوند هر چه بیشتر دولت و ملت شد و  در این مسیر با تبیین راه حل‏‌هایی مدبرانه برای عبور از مسائل جامعه و افزایش زیستی بانشاط و مترقی در سرزمین عزیزمان ایران گام برداشت.

 

دکتر محمد سعید ایزدی – معاون وزیر راه و شهر سازی ومدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today92
Yesterday697
Total472747

Visitor Info

  • IP: 54.198.212.30

1397-08-01

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir