wrapper

نشست‌ و همایش‌

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر ضرورت کاهش رقم سود تسهیلات مسکن برای نوسازی بافت فرسوده، گفت: رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده ضمن اتخاذ سیاست های تعادل بخشی به این بازار می توان از قیمت های نجومی در این حوزه جلوگیری کند.

به گزارش  روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نقل از پایگاه خبری دیوان اقتصاد،محمد عزیزی  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر ضرورت نوسازی بافت های فرسوده، گفت: کاهش رقم سود تسهیلات مسکن در بخش بافت فرسوده عامل مهمی در موفق بودن سیاست های نوسازی این نوع بافت ها است.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بهبود وضعیت شهرها منوط به نوسازی بافت های فرسوده است، تصریح کرد: دولت برای تشویق به ساخت و ساز در بافت فرسوده باید حاشیه سودی برای مردم تضمین کند تا به این ترتیب انگیزه برای نوسازی این نوع بافت ها افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه ساخت و ساز خانه های کلنگی می تواند با تسهیلات دهی ارزان تسریع شود، افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه بازار مسکن به ثبات نسبی رسیده و مسکن از کالای تجاری به کالای مصرفی تبدیل شده لازم است شرایط برای پایان دادن به بورس بازی در این حوزه نیز فراهم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به حباب قیمتی مسکن، گفت: کاهش عرضه و تقاضا در حوزه مسکن تبعات بسیاری بر بازار داشته که با رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده ضمن اتخاذ سیاست های تعادل بخشی به این بازار می توان از قیمت های نجومی در این حوزه جلوگیری کرد.

عزیزی ارایه تسهیلات با نرخ سود پایین را سیاست مناسبی برای ایجاد تحول در بافت فرسوده خواند و افزود: اگر بخواهیم رونقی در بخش بافت های فرسوده ایجاد کنیم باید تسهیلات خوبی را در اختیار مردم قرار بدهیم تا به این ترتیب مسکن نیز از بورس بازی خارج و حباب قیمتی آن نیز از بین برود.

وی تاکید کرد: باید نرخ سود تسهیلات مسکن رقمی کمتر از 10 درصد باشد تا به این ترتیب ساخت و ساز در بافت فرسوده برای مالکان آن ها صرفه اقتصادی داشته باشد.

 

بورس بازی علت نرخ های نجومی مسکن در تهران

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با تسهیلات دهی در بخش نوسازی بافت فرسوده دوباره شاهد بورس بازی در حوزه مسکن نخواهیم بود، گفت: تسهیلات دهی در حوزه مسکن اگر به کاهش قیمت تمام شده منجر شود نرخ فروش مسکن را حبابی رشد نمی دهد.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بانک ها باید از وجوه اداره شده دولتی تسهیلات برای بافت فرسوده را با نرخ سودی ارزان تامین کنند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به نرخ بالای مسکن در تهران، گفت: جمعیت تهران 10 میلیون نفر است و میزان واحد مسکونی مورد نیاز برای این جمعیت در حدود 2.5 میلیون است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: علت رشد قیمت مسکن در تهران کمبود واحد مسکونی نیست بلکه بورس بازی به نرخ های خارج از ضابطه انجامیده است.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today85
Yesterday697
Total472740

Visitor Info

  • IP: 54.198.212.30

1397-08-01

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir