wrapper

  • بازآفرینی قلمروهای عمومی؛ مجموعه‌های چندعملکردی

طرح‌های بازآفرینی قلمروهای عمومی، در قالب طراحی شهری محورها و مراکز محله­ای و شهری یا طراحی مجموعه‌‎های چندعملکردی از جمله طرح‌های موضعی هستند که طرح‌های تهیه‌شده در سطوح بالاتر (طرح‌های جامع بازآفرینی، طرح های محدوده‌ها و محلات ناکارآمد یا تهیه سند بازآفرینی محلات)، در جهت تحقق چشم‌انداز و اهداف طرح خود، پیشنهاد داده‌اند. حوزه مداخله این طرح­ها، بخش‌هایی از شهر یا محله، شامل مجموعه‌ای متشکل از چند بلوک شهری و فضاهای عمومی بلافصل آن‌هاست و محتوای اسناد تهیه‌شده برای این طرح‌ها، شامل الگوی کفسازی، نورپردازی، دفع آب‌های سطحی، مبلمان شهری، ضوابط طراحی بدنه، نما و حجم ساختمان‌ها، پیشنهاد گشایش­های فضایی، تفکیک سواره و پیاده و برخی ضوابط عملکردی و فعالیت‌های پیشنهادی می­باشد.

 

مجموعه‌های چندعملکردی، بخش­هایی از استخوان‌بندی شهر هستند که نقش کلیدی در سرزندگی شهری ایفا می‌کنند و مشتمل بر عناصر شاخص فرهنگی و اقتصادی شهر می‌باشند. این مجموعه‌ها در مقیاس شهر، به‌عنوان محرک برنامه‌های بازآفرینی شهری مورد برنامه‌ریزی، طراحی و اجرا قرار می‌گیرند. بازخوانی فضاهای شهری کهن، بازپیرایی مجموعه‌های فرهنگی، تاریخی و بازسازی میادین، مجموعه‌های فرهنگی، تجاری، خدماتی و فضاهای شهری سه گونه عمده تجارب پذیرفته‌اند.

  • بهسازي و ساماندهي مجموعه‌های چندعملکردی
  • مجموعه زنديه (شيراز)
  • پروژه نیکان (مدرسه خان) (شيراز)
  • پروژه الگوي شنبدي(بوشهر)
  • طراحی شهری پيرامون مسجد جامع (هشترود)

 

جهت دانلود از لینک زیر استفاده نمایید

bazafarini_omoomi.pdf 128.47 KB 13/09/1396 00:02:02

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today502
Yesterday1048
Total607883

Visitor Info

  • IP: 54.91.121.255

1398-02-03

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir