wrapper

بازآفرینی قلمروهای عمومی؛ مجموعه های چندعملکردی

طرح های بازآفرینی قلمروهای عمومی، در قالب طراحی شهری محورها و مراکز محله­ای و شهری یا طراحی مجموعه های چند عملکردی از جمله طرح های موضعی هستند که طرح های تهیه شده در سطوح بالاتر (طرح های جامع بازآفرینی، طرح های محدوده ها و محلات ناکارآمد یا تهیه سند بازآفرینی محلات)، در جهت تحقق چشم انداز و اهداف طرح خود، پیشنهاد داده اند.

حوزه مداخله این طرح­ها، بخش هایی از شهر یا محله، شامل مجموعه ای متشکل از چند بلوک شهری و فضاهای عمومی بلافصل آنهاست و محتوای اسناد تهیه شده برای این طرح هاشامل الگوی کفسازی، نورپردازی، دفع آبهای سطحی، مبلمان شهری، ضوابط طراحی بدنه، نما و حجم ساختمان ها، پیشنهاد گشایش­های فضایی، تفکیک سواره و پیاده و برخی ضوابط عملکردی و فهالیت های پیشنهادی می­باشد.

 

مجموعه های چندعملکردی، بخش­هایی از استخوان بندی شهر هستند که نقش کلیدی در سرزندگی شهری ایفا می کنند و مشتمل بر عناصر شاخص فرهنگی و اقتصادی شهر می باشند. این مجموعه ها در مقیاس شهر به عنوان محرک برنامه های بازآفرینی شهری مورد برنامه ریزی، طراحی و اجرا قرار می گیرند. بازخوانی فضاهای شهری کهن، بازپیرایی مجموعه های فرهنگی، تاریخی و بازسازی میادین، مجموعه های فرهنگی، تجاری، خدماتی و فضاهای شهری سه گونه عمده تجارب پذیرفته اند.

  • بهسازي و ساماندهي مجموعه های چند عملکردی
  • مجموعه زنديه (شيراز)
  • پروژه نیکان (مدرسه خان) (شيراز)
  • پروژه الگوي شنبدي(بوشهر)
  • طراحی شهری پيرامون مسجد جامع (هشترود)

 

سامانه ها

درباره ما

هسته اولیه شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

تعداد بازدید امروز767
تعداد بازدید دیروز1154
کل بازدید45313

  • IP: 54.225.20.73

1396-07-28

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir