wrapper

معرفی تجارب

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان گفت: رسیدگی به مشکلات سکونتگاه‌های غیررسمی، بافت‌های فرسوده شهری از اولویت‌های مهم وزارت راه و شهرسازی است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، در این جلسه که با حضور مهندس عشایری عضو هیئت‌مدیره و مهندس قلی زاده مدیر دفتر نظارت بر امور اجرایی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی، نوازنی مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی و برخی دیگر از مدیران کل عضو ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان مرکزی برگزار شد، مجید شارقی مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت:

نظر به اینکه احیاء، توانمندسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده، تاریخی و سکونتگاه‌های غیررسمی شهرها در رفع معضلات اجتماعی، فرهنگی و عمرانی، اقتصادی و ... این جوامع بسیار مؤثر است باید با استفاده از پتانسیل‌های دستگاه‌های عضو و با تکیه بر فرهنگ‌سازی عمومی، در برنامه‌های ستاد بازآفرینی شهری تسریع کرد.

مهندس عشایری عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در سخنانی بیان کرد: مطابق آمارهای موجود، سکونتگاه‌های غیررسمی بیشترین آسیب‌های اجتماعی را به جوامع شهری وارد می‌کنند لذا توجه بیشتر دستگاه‌های مسئول در استان‌ها به ویژه استانداری‌ها و شهرداری‌ها و ادارات کل راه و شهرسازی به مبحث بازسازی این مناطق ضروری است.

وی افزود: پروژه‌هایی که در شهرستان‌ها اجرا می‌شوند باید نسبت به اقلیم و معماری همان مناطق تعریف شده و در احداث آن‌ها از مصالح بومی و محلی در نمای ساختمان‌ها استفاده گردد در خصوص بافت تاریخی بازار اراک نیز بازسازی این محدوده نیازمند همکاری کسبه و سایر دستگاه‌های مسئول است.

فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این جلسه اظهار داشت: مبحث بازسازی و بازآفرینی محلات هدف شهرهای بزرگ به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی و راهبردی وزارت راه و شهرسازی مطرح است و باید در شهرهای بزرگ با سرعت بیشتری اجرا گردد و روند بازآفرینی این مناطق در سه شهر اراک، ساوه و خمین با هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های مسئول با سرعت بیشتری پیگیری شود.

گفتنی است در بخش دیگر این جلسه، مجید موزونی به عنوان سرپرست جدید اداره عمران و بهسازی این اداره کل معرفی و از زحمات و خدمات علی اسدی رئیس پیشین این اداره تجلیل شد همچنین در پایان این جلسه، توسط هیئت اعزامی از شرکت عمران و بهسازی شهری به اتفاق مسئولین استانی از محل پروژه‌های بافت تاریخی –میدان ارک–کوی بازار –کوی امام علی و پروژه ۳۳۶ واحدی کوی باغ خلج بازدید به عمل آمده و جهت تسریع و تسهیل در پروژه‌ها اتخاذ تصمیم گردید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today85
Yesterday697
Total472740

Visitor Info

  • IP: 54.198.212.30

1397-08-01

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir