wrapper

همایش تشکل های مردم نهاد استان کرمانشاه با حضور 300 سازمان مردم نهاد به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی در استانداری کرمانشاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نقل از دفتر دبیر خانه ستاد ملی باز آفرینی شهری دکتر عبدالرضا رادفر دبیرکل خانه سازمانهای مردم نهاد استان در این همایش که در محل سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، با تبریک این روز به همه فعالان عرصه مشارکتهای اجتماعی اظهارکرد: جهان امروز جهان مشارکت است و آنچه که این شرایط را محقق می‌سازد اندیشه باور همگرایی و مشارکت است.

 وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد از صفر تا صد همه برنامه ها را خودشان باید انجام دهند، ادامه داد: وقتی به عنوان سازمان مردم نهاد می توانیم داعیه مشارکت داشته باشیم که از صفر تا صد هر اقدامی را خودمان انجام دهیم.

 

در ادامه این همایش هر کدام از تشکل های حاضر در جلسه به مدت چند دقیقه به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند و مهندس  نریمان مصطفاییمدیر کل دفتر دبیرخانه ستاد ملی باز آفرینی پایدار شهری شرکت عمران و بهسازی شهری ایران نیز ضمن اشاره به جایگاه و نقش سازمان‌های مردم نهاد در فرآیند بازآفرینی شهری از قبیل اطلاع‌رسانی، اعتمادسازی، آگاه‌سازی، نهادسازی، تهیه برنامه‌های توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی، مطالبه‌گری، دیده‌بانی، تشکیل شبکه‎های اجتماعی محلات، جلب مشارکت‌های مردمی، بسیج عمومی مشاورین دستگاه‌ها، ایجاد گسترش و تقویت هماهنگی بین دولت و مردم، ساماندهی و تکثیر حرکت‌های داوطلبانه، مراقبت و صیانت از حقوق گروه‌های هدف و ... خبر از راه‌اندازی کارگروه سمن‌ها (سازمان های مردم نهاد) ذیل ستاد ملی بازآفرینی داد و خواستار شبکه‌ای شدن سمن‌های استانی، تعریف برنامه و فعالیت‌های مشترک با سمن‌ها در محلات هدف بازآ،رینی شهری، کمک به انجام اجرای برنامه‌های اموزشی و نرم‌افزاری، برگزاری نشست‌های تخصصی و راه‎اندازی کارگروه سمن‌ها در استان کرمانشاه و شهرستانهای این استان شد.

 

در پایان جلسه نیز از یازده نفر از فعالین در عرصه سازمان‌های مردم نهاد تقدیر و تشکر به عمل آمد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today380
Yesterday422
Total453098

Visitor Info

  • IP: 54.198.23.251

1397-06-30

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir