wrapper

حقوق شهروندی

حقوق شهروندی بخشی از حقوق عمومی است که در قانون اساسی هر کشوری شکل ملی می‌یابد و دربرگیرنده حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی- اجتماعی و حقوق همبستگی است و بر عدالت، برابری و استقلال تاکید و تکیه دارد. در برابر این حقوق، وظایف و تکالیفی دوسویه بر شهروندان و دولت مترتب است. در واقع حقوق شهروندی آمیخته‌ای است از وظایف و مسئولیت‌های شهروندان در قبال یکدیگر، شهر و دولت و همچنین حقوق و امتیازاتی که وظیفه تامین آن‌ها بر عهده مدیران شهری، دولت و یا به‌ طورکلی حکومت می‌باشد.

بازشناسی و تبیین حقوق و وظایف شهروندی و اتخاذ رویکردهایی در این راستا، به ویژه در حوزه اقدامات بازآفرینی شهری که عرصه حضور بیش از یک سوم جمعیت شهری کشور است  می‏تواند گامی اساسی در ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان  و حقوق متعلقه آنان باشد. برای تحقق حقوق شهروندی در حوزه بازآفرینی شهری، اصلی‌ترین اقدامات و برنامه‌های شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران اطلاع رسانی و آموزش شهروندان و حمایت از آنان به‌منظور مشارکت در فرایندهای بازآفرینی شهری می‏باشد. و در همین راستا شرکت مادر در نظر دارد با همکاری وزارت راه و شهرسازی با راه اندازی سامانه ارتباط شهروندی به شعار شهروند مداری تحقق عینی بخشد. امید است مردم شریف ایران نیز در تحقق این هدف، شرکت را یاری دهند. 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today529
Yesterday520
Total817313

Visitor Info

  • IP: 3.233.215.231

1398-12-07

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir