مطالعه 717 هکتار بافت ناکارآمدشهر رشت

تاریخ انتشار : 1395/10/20 _ تعداد بازدید:157

 

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی  استان گیلان مساحت  بافت های  ناکارآمد شهرستان رشت را 717 هکتار اعلام کرد و گفت: شهرهای رشت، انزلی و لنگرود اولویت های  استان گیلان بهسازی و  نوسازی بافت‌های ناکارآمد هستند.

 مهندس «محمد صفری» رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، اظهارداشت : محله‌های «ساغری سازان» رشت، «زرافشان» بندرانزلی و «انزلی محله» در لنگرود؛ به عنوان محله ها – شهرهای ناکارآمد شهری  در اولویت  بهسازی و نوسازی استان گیلان می باشند .

 مهندس صفری با اشاره به اینکه کل استان گیلان دارای 2 هزار و 196 هکتار محدوده بافت فرسوده است، افزود: در استان گیلان ؛ 25 شهر شامل گیلان، بندرانزلی، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه، رودسر، املش، آستارا، تالش، صومعه سرا، فومن، کیاشهر، سیاهکل، رضوانشهر، شفت، کوچصفهان، لوشان، احمدسرگوراب، خوشکبیجار و سنگر دارای محدوده مصوب بافت‌های فرسوده شهری برای نوسازی است.

وی در تشریح موقعیت سکونتگاه‌های غیررسمی در شهرهای استان گیلان، به محله «عینک» در رشت، محله «پیله علی باغ» در بندر انزلی و «چالکیاسر» در لنگرود اشاره کرد و از برنامه‌ریزی های انجام شده  برای بهسازی و  نوسازی در این محله‌ها خبر داد.

 مهندس صفری، مساحت کل بافت های ناکارآمد  شهرستان رشت را 717 هکتار اعلام کرد و محدوده‌های تاریخی و از محدود ه های محله   «خواهر امام» و "میدان مرکزی شهر" در رشت و راه پشته (محدوده پل خشتی) در لنگرود به عنوان اولویت برنامه های بهسازی و نوسازی این استان اشاره نمود .

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان گیلان با اشاره به اینکه محدوده سکونتگاه‌های غیررسمی در شهرهای رشت و لنگرود  در مجموع مساحتی حدود یک هزار و 253 هکتار را در برگرفته است، تصریح کرد: مساحت سکونتگاه‌‎های غیررسمی  شهر رشت، 789 هکتار و مشمل بر  16 محله است.

 مهندس صفری ادامه داد: در شهر لنگرود تعداد سکونتگاه‌های غیررسمی شناسایی شده شامل 4 محله به مساحت کلی 564 هکتار است.