مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: با احداث مرکز دندانپزشکی توسط شرکت بازآفرینی ایران مردم دیگر مجبور نیستند در زمان شیوع بیماری کرونا برای سفرهای درمانی به اصفهان مراجعه کنند و از تعداد سفرهای درمانی کاسته شده است.

حسینعلی مقصودی شورابی مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران به تشریح برنامه‌های بازآفرینی شهری این استان پرداخت. او ابتدا با بیان این که در سال جاری تکمیل پروژه‌های باقی مانده از سنوات قبل در اولویت قرار دارد و هیچ طرح و پروژه جدیدی تعریف نشده است، اظهار کرد: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های محروم و در عین حال رو به توسعه است و به همین دلیل تمام پروژه‌های طرح شده از آغاز طرح اقدام مشترک بازآفرینی جزو پروژه‌های مهم و تاثیرگذار در وضع معیشت و سرانه بهره‌مندی عموم مردم به شمار می‌رود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری برخی از این پروژه‌ها را این گونه برشمرد: احداث مدرسه هجرت مهدیه، طراحی و احداث محور فرهنگی سقاخانه تا امامزاده دو معصوم شهرکرد، تعیین محدوده‌های ناکارآمد و تهیه سند بازآفرینی مقیاس شهری شهرکرد، محوطه‌سازی میدان امامزاده دو خاتون شهرکرد، احداث فضای سبز محله‌ای باغ شهر بن، بهسازی معابر بروجن و احداث شبکه فاصلاب حاجی آباد لردگان بخشی از این پروژه‌ها به شمار می‌روند.

او افزود: با وجود این که پروژه‌های بسیاری در دست اجراست اما شاید بتوان گفت احداث مرکز دندانپزشکی در ناحیه غرب شهرکرد یکی از مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. با احداث این مرکز مردم دیگر مجبور نیستند در زمان شیوع بیماری کرونا برای سفرهای درمانی به اصفهان مراجعه کنند و از تعداد سفرهای درمانی کاسته شده است.

مقصودی ادامه داد: همچنین احداث این درمانگاه منجر به رونق سکونتگاه غیررسمی ناحیه غرب شهرکرد که یکی از نیازمندترین مناطق استان از حیث جلب سرمایه و توسعه زیرساخت‌های شهری به شمار می‌رود، شده است. با توجه به وسعت این مرکز و تجهیز آن به آخرین امکانات درمانی موجود در زمینه دندانپزشکی، امید است این منطقه از حیث تامین نیاز پزشکی به مقصد درمانی استان تبدیل شود.

او با بیان این که به طور میانگین پروژه‌های یادشده 74 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، تصریح کرد: خوشبختانه جذب اعتبارات سالانه بالاست و هر سال حدود94 درصد جذب اعتبار داریم. البته امسال با کاهش شدید سقف اعتبارات ابلاغی در سال جاری به حدود نصف اعتبارات مسبوق به سابقه سال‌های گذشته و نزدیک به یک سوم اعتبارات پیش‌بینی شده مواجه هستیم. بنابراین با نگاهی خوشبینانه تامین مطالبات گذشته پیمانکاران و احیانا تکمیل بخشی از پروژه‌های جاری، نهایت دورنمای برنامه اقدام مشترک در سال جاری به شمار می‌رود.

 او با اشاره به این که میزان سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های ناکارآمد میانی استان در حدود هزار و 508 هکتار است، افزود: بر اساس آخرین سرشماری آمار نفوس و مسکن، 114 هزار نفر در این بافت‌ها زندگی می‌کنند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید