به گزارش خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران، حسن احمدی نوری در جریان بازدید از این پروژه در خصوص مراحل اجرای آن توضیحاتی ارایه کرد و گفت: قرارداد انجام عملیات مرمت مدرسه حجتیه در اردیبهشت سال جاری با شرکت پیمانکار منعقد شد و تاکنون مرمت ساختمان‌های 2 و 4 آغاز شده است، مرمت این بناها پیشرفت 40 درصدی دارد و کل پروژه نیز پیشرفت 15 درصدی داشته است.

او در ادامه به اهمیت تاریخی و فرهنگی این بنای تاریخی اشاره کرد و گفت: مدرسه حجتیه قم متعلق به اواخر دوره قاجار بوده و یکی از چندین مدرسه تاریخی موجود در شهر قم است که در حال حاضر درس فقه و سایر دروس حوزی در آن تدریس می شود.

احمدی نوری ادامه داد: ویژگی‌های هنری، معماری، فرهنگی و اجتماعی این بنای تاریخی نیاز به انجام یک مطالعه دقیق جهت حفاظت و بهسازی و در نهایت حفظ معانی و ارزش‌های نهفته در این بنای زیبای تاریخی را ضروری کرده بود که این کار با تلاش شرکت بازآفرینی شهری ایران و با هماهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام و بعد از تهیه طرح مرمت، فرآیند اجرا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر و نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حسن احمدی نوری عضو هیات مدیره و سرپرست شرکت بازآفرینی شهری ایران دیدار کرد.

  در این نشست آخرین وضعیت بافت‌های ناکارآمد شهری و محلات هدف حوزه انتخابیه مورد بررسی قرار گرفت و احمدی نوری سرپرست شرکت بازآفرینی شهری ایران دستورات لازم جهت پیگیری موارد مطرح شده را صادر کرد.

.

به گزارش خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران حسن احمدی نوری سرپرست این شرکت، ضمن تبریک هفته بسیج با بیان اینکه مکتب بسیج و مکتب حاج قاسم سلیمانی در امتداد حرکت انبیاست، اظهارکرد: تفکر و عمل بسیجی یک مشارکت گروهی و مردمی به شمار می‌آید و امیدوار است بتوانیم با تفکر، عملگرایی و سبک زندگی بسیجی راه شهدای گرانقدر را ادامه بدهیم تا مدیون خون شهدا نباشیم.

 سرپرست شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: امیدواریم کارکنان شرکت بازآفرینی شهری ایران با رویکرد بسیجی و جهادی بتوانند نقش خود در ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی و نوسازی بافت‌های فرسوده را با تاثیرگذاری بیشتری ایفا کنند تا کیفیت زندگی شهری ساکنان این محلات هر چه سریع‌تر ارتقا یابد.

گفتنی است در این نشست حبیب حیدری، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ایثار و جهاد نوسازی گزارشی از فعالیت پایگاه را به اطلاع حاضرین در جلسه رساند..

همچنین در پایان نشست از خانواده‌های معزز شهدا، همكاران ايثارگر و بسيجي تجلیل شد.

bvvv222

bvvv224

سارا فلاحی نماینده مردم شریف ایلام، ایوان، چرداول، مهران ، ملکشاهی و سیروان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  و ابراهیم متینیان نماینده مردم شریف رامهرمز و رامشیر و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با حسن احمدی نوری عضو هیات مدیره و سرپرست  شرکت بازآفرینی شهری ایران دیدار و گفت و گو کرد‌ند.

در این نشست که در محل شرکت بازآفرینی شهری ایران صورت پذیرفت آخرین وضعیت پروژه‌ها در محلات هدف بازآفرینی شهری حوزه های  انتخابیه به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم از سوی سرپرست شرکت بازآفرینی شهری  ایران صادر شد.

گفتنی است در نشست حسن احمدی نوری سرپرست شرکت بازآفرینی شهری ایران با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین، مدیران مرتبط و همچنین مدیران محلی و استانی نیز حضور داشتند.

 

nmayavde66

حجت‌الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه نماینده مردم شریف ملایر و سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی صبح امروز شنبه با حسن احمدی نوری سرپرست شرکت بازآفرینی شهری ایران در محل شرکت دیدار و گفت و گو کرد.

 در این نشست آخرین وضعیت پروژه‌ها و محلات هدف بازآفرینی حوزه انتخابیه مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سرپرست شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز دستورات لازم جهت تسریع در امور را صادر کرد.

در این جلسه از اعضای هیات مدیره، معاونان شرکت به همراه تعدادی از مدیران استانی و محلی نیز حضور داشتند.

nmayavde35

nmayavde34

زیر مجموعه ها