ابزارهای دسترسی

رهبر معظم انقلاب
ما باید کارهای اولویت دار و فوری را مورد اهتمام ویژه قرار دهیم که از جمله آن ها نوسازی بافت های فرسوده است.
ترمیم بافت های فرسوده شهرها و روستاها دراولویت کاری دستگاه های مسئول قرار گیرد.
مراد از برقراری نظام مقدس جمهوری اسلامی، همانا فقرزدایی و محرومیت زدایی است.
با سیاست گذاری توأمان با ابتکار و شجاعت و جرات، وارد میدان شوید.

محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به استان قزوین، کلنگ ساخت پروژه ۳۳۰ واحدی را به زمین زد. این پروژه در قالب طرح کلید به کلید با مشارکت بنیاد مسکن استان قزوین و شهرداری قزوین و با حمایت شرکت بازآفرینی شهری ایران در این استان اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران، آیینی در این مراسم با اشاره به ساخت پروژه ۳۳۰ واحدی محله هادی‌آباد قزوین گفت: این پروژه شامل ۲۶۵ واحد مسکونی ریزدانه بود که با همکاری شهرداری کار تملک این واحدها انجام شد.

دبیرستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با بیان این که این واحدها پس از ساخت به ساکنان بافت های فرسوده معوض داده می‌شود، افزود: این پروژه در زمینی به مساحت چهار هکتار در شمال غرب محله هادی‌آباد به صورت مشارکتی احداث می‌شود.

او با اشاره به این که طرح کلید به کلید یکی از مشوق‌های دولت برای ساکنان بافت‌های فرسوده است، توضیح داد: بر اساس بند «ث» تبصره 11 قانون بودجه سال جاری شهروندان تشویق می‌شوند در راستای طرح کلید به کلید واحدهای فرسوده خود را با واحدهای نوسازی یا زمین  با 40 درصد تخفیف معاوضه کنند.

او تصریح کرد:  این پروژه نیز مشابه طرح کلید به کلید است که با کمک شهرداری و بنیاد مسکن صورت می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که اولویت محله‌سازی مورد تاکید مضامین شهرسازی ایرانی و اسلامی ادامه داد:  این بازآفرینی در محله هادی‌آباد قزوین با تعریض معابر، ایجاد مرکز محله توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران و مشارکت شهرداری قزوین و خیرین و با احداث خانه سلامت اجتماعی، پارک محله و ساخت مسجد آغاز و اکنون با ساخت این پروژه چهره محله تغییر خواهد کرد. خوشبختانه اجرای این پروژه‌ها منجر به افزایش کیفیت زندگی شهروندان شده و  رضایت ساکنان را در پی داشته است.

او ادامه داد: از ابتدای شکل گیری شرکت بازآفرینی شهری ایران تا کنون بیش از یک میلیون واحد نوسازی شده است که تا پایان سال به یک میلیون و ۵۰ هزار واحد خواهد رسید و امیدواریم سال آینده این امر شتاب بیشتری بگیرد و به شروع ساخت ۳۰۰ هزار واحد در سال نزدیک شویم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه بافت‌های فرسوده از ظرفیت خوبی برای نوسازی مسکن برخوردارند،گفت: ظرفیت ساخت ۳ میلیون مسکن دیگر در بافت های فرسوده کشور وجود دارد.

گفتنی است در این آیین، شهردار قزوین، رئیس و اعضای شورای شهر قزوین، مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین و مدیر بازآفريني استان قزوین حضور داشتند.