ابزارهای دسترسی

رهبر معظم انقلاب
ما باید کارهای اولویت دار و فوری را مورد اهتمام ویژه قرار دهیم که از جمله آن ها نوسازی بافت های فرسوده است.
ترمیم بافت های فرسوده شهرها و روستاها دراولویت کاری دستگاه های مسئول قرار گیرد.
مراد از برقراری نظام مقدس جمهوری اسلامی، همانا فقرزدایی و محرومیت زدایی است.
با سیاست گذاری توأمان با ابتکار و شجاعت و جرات، وارد میدان شوید.

معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های نوسازی مسکن و پروژه‌های بازآفرینی شهری قزوین بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در ادامه سفر خود به استان قزوین از دفتر تسهیلگری هادی‌آباد و همچنین پروژه ۱۷ واحدی در محله تنورسازان که در میانه بافت تاریخی واقع شده است، بازدید کرد.

به گفته سازنده این پروژه از تجمیع چهار پلاک مسکونی فرسوده و با زیربنایی بالغ بر 2 هزار و 400 متر مربع ساخته شده و از تخفیف ۷۰ درصدی در پروانه و تسهیلات بانکی ارزان استفاده  کرده است. در نزدیکی این پروژه خدمات روبنایی شامل چندباب مدرسه، مسجد، درمانگاه و امامزاده علی واقع است.

گفتنی است محله هادی‌آباد و تهران قدیم جزو بافت فرسوده قزوین به شمار می‌روند و شرکت بازآفرینی شهری ایران با همکاری شهرداری پروژه‌های بسیاری نظیر احداث مدرسه، مسجد و خانه سلامت را در این دو محله انجام داده‌اند.

همچنین اجرای طرح کلید به کلید خیابان مهناز در قالب اقدام مشترک با شهرداری از دیگر پروژه‌های در دست اقدام قزوین بوده و کار تملک پلاک‌ها شروع شده است.

علاوه بر این پروژه مجتمع مسکونی کوره‌پزها به عنوان اولین الگوی تجمیعی بازآفرینی شهری در محلات هدف استان قزوین انجام شده است.

آئینی همچنین عنوان کرد با توجه به پیشرفت پروژه امامزاده حسین، شرکت بازآفرینی شهری ایران برای اتمام هر چه سریعتر این پروژه از آن حمایت می کند.